Кремлівська пропаганда в Африці: яку роль виконує Пригожин

Експерти викрили пропагандистські наративи росії в Африці

Кремлівська пропаганда поширює дезінформацію в Африці. Про це пише Share America.

"Пригожин найбільш відомий фінансуванням Агентства інтернет-досліджень (IRA), ферми тролів, відомої поширенням дезінформації по всьому світу. У звіті Державного департаменту Пригожин названий "менеджером і фінансистом" групи Вагнера, його названо довіреною особою Кремля для "проведення таємних збройних операцій за кордоном".

У звіті Держдепартаменту США зазначається, що Пригожин намагався впливати на африканську політику з огляду інтересів росії через: компанії, які експлуатують природні ресурси Африки; громадських діячів; підставні компанії під виглядом громадських організацій; маніпуляції в соціальних мережах і кампанії дезінформації.

Раніше уряд США, Європейський Союз і Великобританія також ввели санкції проти Пригожина за поширення дезінформації та іншу діяльність, яка загрожує безпеці країн. За даними Міністерства фінансів США, приклади такого шкідливого впливу включають спонсорування фальшивих місій зі спостереження за виборами в Зімбабве, Мадагаскарі, Демократичній Республіці Конго (ДРК), Південній Африці та Мозамбіку.

Адміністратори соцмереж Meta і Twitter блокували інтернет-операції пропаганди в Африці. Мова йде про видалення фейкових акаунтів в Фейсбуці в 2020 році, що пов’язані з Пригожиним. Ці користувачі пропагували політику Росії та були націлені насамперед на Центральноафриканську Республіку та, меншою мірою, на Мадагаскар, Камерун, Екваторіальну Гвінею, Мозамбік і Південну Африку.

У 2021 році Twitter видалив акаунти, що мали зв'язки з Пригожиним, та пропагували проросійську точку зору в Центральноафриканській Республіці. В 2022 році було видалено акаунти Фейсбук в Нігерії, Камеруні, Гамбії, Зімбабве та ДРК, що намагалися обманом змусити місцевих журналістів написати позитивні статті про росію.

"У деяких частинах Африки російський уряд звернувся до Групи Вагнера, яку Пригожин допомагає фінансувати, щоб допомогти досягти зовнішньополітичних цілей Путіна. Вагнера часто асоціюють із шквалом цілеспрямованої дезінформації", - йдеться в тексті.

За словами Кевіна Лімоньє, фахівця з геополітики, група Вагнера - це "галактика організацій з різними назвами, які важко відстежити". Найманців використовують для ведення війн, або забезпечення безпеки, навчання дружніх режимів. Експерти говорять, що група Вагнера була й в Україні, і в Сирії, і в Лівії, і в Центральноафриканській Республіці, Мозамбіку, Малі. Центр стратегічних і міжнародних досліджень визнав причетними війська Вагнера до страти 300 мирних мешканців в Малі.

Як писав портал, після заяв Токаєва між керівництвом Казахстану та Кремлем погіршилися стосунки.