Чи може війна між Китаєм і Тайванем спалахнути найближчим часом: що вже робить Сі Цзіньпін

Дехто з військових прогнозує, що війна може розпочатися до 2027 року

Обговорюючи війну Росії проти України експерти розділилися в думках з приводу того, чи може наважитися Китай провести військову операцію проти Тайваню. Чи можливо це вже найближчим часом? Портал "Коментарі" розбирався в темі, вивчивши думки експертів.

Китай проводив агресивні військові операції

Американський командувач Тихоокеанського флоту США Семюель Папаро в коментарі The Washington Times заявив, що наступ Китаю на Тайвань може відбутися навіть раніше, ніж прогнозувалося.

Адмірал пояснює, що першим етапом цієї війни стануть кібератаки проти американських командно-контрольних, електронних і космічних систем. Сама війна може початися до 2027 року – саме тоді армія Китаю святкуватиме сторіччя з дня заснування. Військовий також додав, що США повинні "бути готові зараз, наступного тижня, наступного місяця та в наступні десятиліття", щоб стримати атаку.

"Протягом останніх двох років Китай проводив агресивні військові операції з військовими літаками та військовими кораблями, включаючи протистояння з військовими кораблями США та союзників, які проводили регулярні "операції свободи судноплавства" через Тайванську протоку шириною 100 миль", – пише видання, посилаючись на Семюеля Папаро.

Малоймовірно, що Китай повторить сценарій РФ

Російський та німецький історик з Вільного університету Берліна Олександр Гогун в інтерв’ю "Польському радіо" зазначив, те, що Сі Цзіньпін може віддати наказ провести операцію щодо Тайваню – звісно це не виключено, але малоймовірно. Тому що Китай – це не Росія, наголошує експерт. А Росія після початку війни, економіка якої пов'язана із нафтою, завдяки стрибку цін на енергоносії отримала певні надприбутки, незважаючи на санкції. Китай – експортоорієнтована економіка, виробляє товари широко вжитку. Китайська економіка дуже тісно пов’язана з провідними країнами, з Західною Європою, зі США. Військове протистояння може ще більше посилити проблеми в економіці. По-друге, по суті, Росія воює безперервно. Нехай в 90-ті – це були конфлікти, так би мовити, регіональні, можливо, певною мірою внутрішні – Чечня, а Молдова, Абхазія – це вже на чужій території. Війна в Грузії, в Осетії.

"А Китай не воює вже понад 40 років, вже майже 45 років. Китайці намагаються вести більш збалансовану зовнішню політику, незважаючи на те, що на відміну від Росії цей режим не авторитарний, а тоталітарний, навіть більшою мірою ніж "путінщина". Саме тому, я припускаю, що там революція спалахне раніше, ніж в Росії, і стане провісником та поштовхом для російської революції", – зазначив експерт.

Читайте також на порталі "Коментарі" - партнерство Сі та Путіна міцніє: Росія стала головним постачальником нафти до Китаю.