Кім Чен Ин має зберегти обличчя: кого може стратити через помилку

Кім Чен Ин може страчувати працівників верфі, на якій при спуску на воду затонув військовий корабель

У Північній Кореї після невдалого спуску на воду нового есмінця було затримано щонайменше трьох співробітників судноверфі. За даними державного агентства KCNA, керівників проекту звинуватили в інциденті, який трапився нещодавно в порту Чхонджин на східному узбережжі країни.

Під час спуску величезний 5000-тонний бойовий корабель перекинувся і частково пішов під воду — це стало серйозним ударом по іміджу Кім Чен Ина та всієї військової пропаганди Пхеньяну.

Північнокорейський лідер назвав те, що сталося "важкою аварією" та "злочинним актом", викликаним "абсолютною недбалістю та безвідповідальність". За даними американського аналітичного центру CSIS, через пошкодження корабель, швидше за все, не зможе опинитися в строю в найближчому майбутньому.

Фредерік Шпор, керівник сеульського офісу Фонду Фрідріха Науманна, зазначив в інтерв'ю BILD, що наслідки для затриманих можуть бути дуже важкими.

"Оскільки Кім різко розкритикував причетних до цього осіб, йому доведеться вжити заходів, щоб зберегти обличчя. Південнокорейські спецслужби неодноразово повідомляли, що чиновників навіть страчують за помилки — наприклад, за те, що вони не вжили запобіжних заходів перед повінню", — зазначив Шпор.

Нагадаємо, портал "Коментарі" писав, що влада Китаю привела до виконання смертний вирок щодо чотирьох канадців. Про це повідомила міністр закордонних справ Канади Мелані Жолі, уточнивши, що страти сталися кілька місяців тому, але стало відомо про них лише зараз. Зазвичай у Китаї смертна кара здійснюється через розстріл, рідше – за допомогою смертельної ін'єкції, повідомляє BILD.

За заявою китайської сторони, страчені отримали смертний вирок за злочини, пов'язані з наркотиками. Усі вони мали подвійне громадянство — канадське та китайське. Однак Пекін не визнає подвійне громадянство, що стало підставою для відмови у помилуванні. "Ми рішуче засуджуємо ці страти", — заявила Жолі, додавши, що особисто просила китайську владу про пом'якшення покарання.