Перший арешт президента: на вулиці вийшли сотні мітингувальників

Юн Сук Йоля затримали через невдачу оголошення воєнного стану

У середу слідчі затримали президента Південної Кореї Юн Сук Йоля, якому оголошено імпічмент, у його резиденції під час другої спроби взяти його під варту для допиту щодо короткочасного введення воєнного стану. Про це пише корейське агентство Yonhap

Юна, першого чинного президента, якого заарештували, допитували протягом 2 з половиною годин у штаб-квартирі Управління з розслідування корупції для високопосадовців (CIO) у Гвачхоні, на південь від Сеула, після того, як він їхав туди конвоєм, який виїхав на території президентської резиденції незабаром після 10:33 ранку (по корейському часу), коли ІТ-директор виконав свій ордер на затримання Юна.

"Наскільки я розумію, він наразі відмовляється давати свідчення", — сказав журналістам представник CIO. "Денна сесія розпочнеться о 14:40"

Ранкова сесія відбулася в кімнаті для допитів під керівництвом Лі Чже Сина, заступника директора з інформаційних технологій, у присутності законних представників Юна. За словами CIO -директора, допит не записувався на відео через заперечення Юна.

Юна, якого відсторонили від виконання обов’язків після імпічменту Національною асамблеєю 14 грудня, висувають звинувачення в повстанні та зловживанні владою.

Його звинувачують у тому, що він відправив війська до Національних зборів після оголошення воєнного стану в ніч на 3 грудня, щоб не дати законодавцям проголосувати за указ.

Очікується, що після допиту Юна триматимуть у Сеульському центрі ув’язнення в Уйван, біля офісу CIO.

Президент захищав своє оголошення воєнного стану як "акт правління", який мав на меті надіслати попередження головній опозиційній Демократичній партії за те, що він назвав зловживанням законодавчою владою.

У записаному відеозверненні, оприлюдненому після його арешту, Юн залишався непохитним, кажучи: "Хоч це незаконне розслідування, я вирішив погодитися з’явитися до CIO-директора, щоб запобігти жахливому кровопролиттю".

Арешт відбувся після багатогодинних розмов між слідчими та стороною Юна в його резиденції про те, як його затримати та відвезти на допит.

"На даний момент ми не розглядаємо його добровільну явку, і наша мета полягає в тому, щоб виконати ордер", — сказав раніше журналістам представник CIO.

"На відміну від першої спроби, жодного персоналу чи співробітників Служби безпеки президента (СБП), які б активно чинили опір арешту, не було", – додав чиновник. "Сьогодні фізичних зіткнень практично не було".

Поліція направила близько 3000 співробітників, щоб забезпечити доступ до комплексу, між слідчими та прихильниками Юна відбулися фізичні сутички. Пожежники прибули на місце події, щоб надати допомогу жінці середнього віку.

Тисячі протестувальників за або проти арешту Юна тижнями мітингували біля комплексу, дехто розташувався в таборі вночі за мінусових температур.

Коли надійшла новина про затримання Юна, його прихильники різко протестували, кидаючи образи на мітингувальників проти Юна та "інформаційного директора з комунікацій".

Перша спроба слідчих затримати Юна провалилася на початку цього місяця після багатогодинного протистояння з його охороною в резиденції.