Червоні лінії США: ЗМІ дізналися, чи перестав бізнес Китаю підтримувати РФ у війні

За інформацією Newsweek, китайські компанії продовжують ігнорувати санкції США заради вигідних угод із РФ

У Москві на початку квітня відбулася конференція "ЕкспоЕлектроніка", яка є головною можливістю для найсучасніших російських технологічних компаній укласти договори з тими, хто ухвалює рішення в країні щодо секторів безпеки та оборони. Також на цьому заході були присутні китайські виробники. Це говорить про те, що Пекін розширено впливає на російську економіку, особливо у сфері сучасних технологій, доступ до яких стає складнішим для компаній РФ після того, як країна-агресор розпочала вторгнення в Україну, що викликало багато західних санкцій. Як повідомляє портал "Коментарі", про це пише Newsweek.

За інформацією журналістів, цього року на виставці в РФ було представлено 348 китайських компаній, у той час як російських було 369.

"Ця траєкторія відображена в кількості китайських і гонконгських експонентів на недавніх виставках ExpoElectronica. У 2023 році їх було всього 119, у 2022 році - 57, а в 2021 році - вісім. Щонайменше три компанії, що беруть участь у нинішній виставці ExpoElectr під санкції США за допомогу росіянам в обході міжнародних торговельних обмежень", - наголосили автори матеріалу.

За даними Міністерства фінансів США, компанія IMAXChip Technology потрапила під санкції у грудні 2023 року через "численні постачання передової електроніки до Росії", серед яких і підсанкційна фірма "Акрол". Відомо, що IMAXChip увійшла до п'ятірки найбільших російських джерел іноземної мікроелектроніки.

Також під санкції потрапила компанія Izzition E-Technology через її використання "російським урядом для закупівлі електронних компонентів". Наголошується, що компанія займається торгівлею, зокрема напівпровідниками, від імпорту яких значною мірою залежить озброєння РФ.

Читайте також на порталі "Коментарі" - що відбувається між США та КНР: про що говорить позиція Сі щодо війни в Україні.