Китай продовжує спонсорувати війну Путіна: який важливий ресурс активно імпортує Пекін

Водночас імпорт вугілля з Індонезії скоротився

У березні Китай збільшив обсяг імпорту вугілля з Росії на 6%, що становить 7,33 мільйона тонн, повідомляє 24 Канал із посиланням на агентство Reuters. Це зростання відбулося попри західні санкції, які досі не вплинули на динаміку постачань російського вугілля до КНР.

Одночасно Китай скоротив закупівлі вугілля з Індонезії — найбільшого свого постачальника — на 9%, зменшивши імпорт до 17,96 мільйона тонн. Аналітики пов’язують це з рішенням індонезійського уряду, який з 1 березня запровадив фіксовану мінімальну ціну для експорту вугілля, що могло зробити індонезійське паливо менш привабливим для китайських закупників.

Загалом у березні Китай знизив загальні обсяги імпорту вугілля на 6%. Причинами стали м’яка зима, яка зменшила попит на енергоресурси, та глобальний надлишок пропозиції. На початку березня ціни на вугілля досягли найнижчого рівня за останні чотири роки, а ф'ючерси на австралійське вугілля, ключовий індикатор для азійського ринку, залишалися на рівні близько 100 доларів за тонну.

Через падіння цін і зниження привабливості сектору, інвестори по всьому світу, включно з банками та акціонерами, дедалі частіше відмовляються фінансувати нові проєкти, пов’язані з вугільною промисловістю.

У першому кварталі 2025 року імпорт основних товарів до Китаю, включаючи нафту, залізну руду, вугілля та мідь, знизився порівняно з тим самим періодом 2024 року. Це відображає потенційні економічні труднощі на фоні торгових напружень зі США. Зокрема, імпорт вугілля скоротився на 0,9%, що частково пояснюється погодними умовами та переходом на вітчизняні джерела постачання. ​

Як вже писав портал "Коментарі", Україна почала закуповувати коксівне вугілля у США після втрати шахти під містом Покровськ Донецької області.