Китай "запросив" Трампа до розмови: що Сі заборонив експортувати до США

Китай заборонив постачання в США галію, германію та сурми

Китай заборонив експорт до США низки рідкісноземельних елементів та супутніх товарів. Йдеться в першу чергу про галій, германій, сурму.

"Обґрунтування – це продукція подвійного призначення. Що, в принципі, правда", – повідомив політолог Ігор Тишкевич.

За його словами, галій – це оптика. ШІ приціли, оптоволокно (передача даних), ядерна фізика. Одним словом, є незамінним товаром для сучасного збройового бізнесу.

Германій - ядерна зброя та напівпровідники. Сурма - батареї, зброя, ті ж ПНО, оптоелектроніка (включаючи елементи сонячних панелей), наголосив експерт.

Як повідомив Тишкевич, Китай - один із найбільших виробників цієї тріади: 48% світового виробництва сурми, 59,2% германію та понад 98% очищеного галію (але за рудами та сполуками є імпортером). При цьому, США – один із найбільших імпортерів зазначеної тріади.

"Бан із боку КНР, природно, не обрушить миттєво американську військову (та й не лише) промисловість. Але це є серйозним викликом. І тут цікаво, чи будуть запроваджені аналогічні санкції щодо країн ЄС. Якщо ні – отримуємо режим "паралельного імпорту" по-американськи. Але такий бан навів чи продовжитися довго. Це запрошення Трампа до розмови. І метод дещо охолодити його войовничу риторику", – вважає політолог.

На його думку, розмова точно буде і на ній буде торкатися теми поділу сфер впливу. А отже, і зменшення числа конфліктів, які несуть ризики для сторін.

"Отже, і українська тема. Тож повторю те, що писав раніше. Ініціативи щодо продовження чи заморожування війни в Україні приймуть контури "політики" лише за результатами зустрічей Трампа та Сі. Чекати лишилося недовго", - каже Тишкевич.

Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав , що Трамп влаштував Путіну холодний душ.