Навіщо Сі насправді їде на парад до Путіна: що задумав лідер Китаю
Сі не дуже хоче їхати на парад 9 травня, проте повинен це зробити для вирішення одного завдання
Президент США Дональд Трамп прагне залучити Росію на свій бік у глобальному протистоянні з Китаєм. Однак нещодавно анонсований візит лідера КНР Сі Цзіньпіна до Москви на парад 9 травня може перекреслити ці зусилля, вважає політолог Андрій Городницький.
За його словами, поїздка Сі має на меті зміцнення зв’язків із Кремлем. Одночасно диктатор Володимир Путін оголосив короткочасне "перемир’я" на ці дні, щоби убезпечити себе від можливих українських атак у період символічних урочистостей.
На думку Городницького, китайський лідер не надто зацікавлений у присутності на військовому параді.
За його словами, Сі веде свою гру. Китай уже міцно закріпився на російському ринку й не збирається відступати. Візит до Путіна — це спроба не допустити розвороту Росії в бік США, додав експерт.
Водночас, за словами Городницького, Москва не проти домовлятися з Вашингтоном, однак висуває неприйнятні умови — передусім контроль над Україною. Лише в обмін на це Кремль готовий відмовитись від альянсу з Китаєм. Але для цього Захід має скасувати санкції та дозволити Росії повернутися до європейського ринку.
Політолог підкреслив, що росіяни хочуть захопити Україну, натомість вони готові підтримати США у протистоянні з КНР. Проте наразі такий сценарій виглядає малоймовірним — навіть Трамп з його прагненням до угод не здатен реалізувати подібний план, переконаний політолог.
Експерт також зазначив, що Трамп робив низку заяв, які суперечать інтересам України — зокрема, натякав, що Москва нібито прагне миру. На його думку, домовленості з Росією, Північною Кореєю та Іраном могли б допомогти США стримати Китай або принаймні нейтралізувати потенційних союзників Пекіна у разі конфлікту.
Проте такий сценарій стикається з серйозним спротивом як з боку України, так і з боку європейських країн. Європа боїться, що у разі поразки України, вона стане наступною мішенню Кремля. Тому Захід не має наміру залишати Київ без підтримки, і Трамп це розуміє.
Однак, як зауважує Городницький, американський лідер досі не визначився, чи варто йому продовжувати намагання домовитися з Росією, чи обрати іншу стратегію — протистояння або пошук компромісу на нових умовах.
Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, як Путін знущається з Трампа і які вимоги щодо України виставляє.