Що Путін привіз з Китаю: важливі висновки

Москва і Пекін домовилися про стратегічне партнерство

За підсумками візиту російської делегації на чолі з Володимиром Путіним до Пекіну Росія прийняла умови Китаю про припинення війни в Україні, вважає політичний експерт, керівник Центру громадської аналітики "Вежа" Валерій Клочок.

Політексперт звернув увагу на те, що переговори Володимира Путіна і Сі Цзіньпіна, а також російської та китайської делегацій не були тривалими, що може свідчити про наперед погоджені позиції. Він відзначив, що за підсумками цих зустрічей Москва і Пекін швидко підписали заяву про стратегічне партнерство, в якій, зокрема, йдеться про те, що Росія погоджується з декларацією про мир в Україні, яку раніше озвучив Китай.

"Текст цієї заяви величезний, він складається з понад десяти розділів. В одному із розділів йдеться про Україну, але слово "Україна" не згадується жодного разу. Натомість автори заяви використовують формулювання "українська криза". Чотири абзаци цієї заяви, які присвячені питанню "української кризи", викладені виключно в контексті китайської декларації про мир", – наголосив Валерій Клочок.

Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що Радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван заявив, що Білий дім не має інформації про можливі факти постачання зброї до Росії з Китаю. Раніше міністр оборони Британії Грант Шаппс заявив, що Пекін допомагає Москві летальним озброєнням. "Ми не спостерігали цього у 2022 році. Не спостерігали цього в 2023 році. Не спостерігаємо цього і досі", – заявив Джейк Салліван.

Крім того, портал "Коментарі" розповідав, що президент Володимир Зеленський у червні відвідає з візитом Францію, а також завітає на зустріч країн G7 в Італії. За інформацією джерела Politico, у Франції та на зустрічі країн G7 Володимир Зеленський буде просити у країн-членів НАТО збивати російські ракети над Україною так, як це робили США та Велика Британія під час нападу Ірану на Ізраїль.