Сі Цзіньпін не довіряє своїй армії: подробиці сенсації
Китай може відкласти вторгнення на Тайвань
Правитель Китаю Сі Цзіньпін наказав своїм збройним силам бути готовими до вторгнення на Тайвань до 2027 року. Однак в аналітиків є сумніви, що Китай взагалі буде здатен вести велику війну у найближчі роки, пише The New York Times.
Протягом останнього часу Пекін провів кілька хвиль чисток серед вищого військового керівництва. Зокрема, за останні два роки були звільнені два міністра оборони та низка топових посадовців Народно-визвольної армії, включно з вищими командирами Ракетних військ.
Однією з жертв чисток став генерал Хе Вейдун, який за рангом був другим в армії Китаю. Він безпосередньо звітував Сі Цзіньпіну та був глибоко залучений до планування теоретичного вторгнення на Тайвань.
Ці репресії можуть бути спричинені як ідеологічними розбіжностями, так і корупційними проблемами. У будь-якому випадку така нестабільність у вищому військовому керівництві викликає серйозні сумніви у компетентності та надійності військових командирів армії КНР, пише видання.
Зазначається, що проблеми можуть послабити амбіції Сі Цзіньпіня щодо захоплення Тайваню. І хоча китайська армія за останні десятиліття помітно модернізувалася і справді здатна кинути виклик Сполученим Штатам, одних лише озброєнь недостатньо для перемоги.
Військова ефективність значною мірою залежить від лідерства на полі бою - досвідчених командирів, здатних швидко приймати складні рішення в тумані війни. Натомість Китай не воював з 1979 року і сучасне покоління китайських офіцерів не мають такого досвіду, який є у американських офіцерів.
Крім того, проблема може бути значно глибшою - Комуністична партія Китаю, можливо, просто не має достатньо міцного контролю над власною армією.
Оскільки відтермінування китайського вторгнення на Тайвань виглядає цілком ймовірним, то додатковий час острівна держава та її американський союзник мають використати на посилення власної обороноздатності, додає видання.