Сі за закритими дверима поставить перед Путіним жорстку вимогу

Китай змусить Путіна вибирати, хто йому «більший партнер»

Наразі лідер КНР Сі Цзіньпін втратив інтерес до завершення війни Росії проти України. Його основна увага зосереджена на геополітичному балансі між Москвою і Вашингтоном, зокрема — на ймовірних переговорах між Дональдом Трампом і Володимиром Путіним. Про це заявив політолог Володимир Фесенко.

“У Сі Цзіньпіна немає інтересу на даний момент. Рік тому, два роки такий інтерес був, з інших причин. Зараз його хвилюють зовсім інші речі. Зараз його хвилюють відносини між Росією і США, переговори між Трампом і Путіним, спроби США організувати велику угоду з РФ. І явний інтерес Путіна до такої угоди. Ось це, я думаю, не дуже подобається Сі Цзіньпіну”, — зазначив політолог.

За словами Фесенка, Пекін уже готується відповісти на можливе стратегічне зближення Кремля з Вашингтоном. Зокрема, під час запланованого візиту Сі Цзіньпіна до Москви 9 травня очікується підписання низки двосторонніх угод.

Політолог припускає, що Сі Цзіньпін хоче показати Москві “пряники” — поглибити економічну співпрацю, посилити вплив. Але водночас у закритому форматі, цілком можливо, він попередить Путіна: надмірне зближення зі США може обернутися для Росії серйозними проблемами, передусім економічними. І співпраця з американцями цього не компенсує.

Як приклад, він навів ринок енергоносіїв: і США, і Росія є конкурентами на цьому полі, тому Москва не зможе просто переорієнтувати експорт на Вашингтон.

Також Фесенко наголосив, що на даному етапі Пекін не зацікавлений у припиненні війни в Україні і не братиме участі в мирному процесі, який нині намагаються просувати США.

"КНР точно не сприятиме успішним переговорам щодо завершення війни. Це буде подарунок американцям, а Китай не має наміру давати бонуси своїм геополітичним конкурентам", — пояснив він.

На думку експерта, якщо переговори, ініційовані США, зайдуть у глухий кут, і стане очевидно, що Росія не здатна перемогти у війні, тоді Китай може долучитися до нового переговорного формату — можливо, навіть виступити ініціатором мирної конференції за участю обох сторін.

Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що Китай попросив Україну про послугу.