Стало відомо, чому насправді війна в Україні лише на руку Китаю

Пекін може тиснути на Москву, однак не робить цього задля власних інтересів

Китай має власний інтерес у продовженні війни між Росією та Україною, тому не поспішає втручатися в нинішню патову ситуацію. Пекіну вигідно, аби Росія, США та Європа були зайняті конфліктом і менше зосереджували увагу на стримуванні його впливу в інших регіонах світу. Таку думку висловили у російський опозиціонер Ілля Пономарьов і політолог, керівник Центру досліджень проблем громадянського суспільства Віталій Кулик.

У розмові з ведучою Наталією Мосейчук обговорювалося, що може стати ключовим фактором, здатним зрушити ситуацію з місця. На думку голови правління Республіканського фонду України та колишнього представника Польщі в ПА НАТО Пьотра Кульпи, цим фактором може стати позиція КНР.

"Китай — ключовий партнер Росії, і саме його вплив міг би зупинити агресію. Якщо Пекін цього забажає, Москва змушена буде дослухатися — ігнорувати його Китай не зможе", — зауважив Кульпа.

У свою чергу, Ілля Пономарьов вважає, що Китаю завершення війни не вигідне.

"Для Пекіна це виграшна ситуація за будь-якого результату — чи Росія переможе, чи програє. Китай діятиме в очікуванні, не втручаючись, поки, як кажуть, "по річці не пропливе труна ворога"", — висловився опозиціонер.

Політолог Віталій Кулик підтримав цю точку зору. За його словами, Китай навмисно обирає позицію спостерігача.

"Він не буде тиснути на Росію чи закликати до миру. Пекін зацікавлений у збереженні конфлікту — бажано локалізованого, контрольованого, з низькою інтенсивністю, але такого, що втягуватиме ресурси США, ЄС і Росії, відволікаючи їх від глобального протистояння з Китаєм", — пояснив експерт.

Раніше "Коментарі" писали, що Китай не визнає причетності щодо участі китайських солдатів на війні в Україні. Влада КНР обіцяє здійснити перевірки та оцінити дії громадян Китаю, які потрапили в український полон воюючи за Росію в Донецькій області.