У ГУР розповіли, як Китай знову рятує Росію у війні
Росія в рази збільшила імпорт верстатів із Китаю
На публіці росіяни намагаються всіляко демонструвати, що анітрохи не переживають посилення санкцій. Деякі спікери Кремля взагалі кажуть, що від санкцій Росія лише виграла, адже отримала новий імпульс для розвитку внутрішнього виробництва. Реальність виглядає інакше. Підтвердженням цього є те, що у 2024 році окупанти суттєво збільшили імпорт китайських верстатів для оборонної промисловості. Це якраз і пов'язане із посиленням санкцій. Про це повідомляє ГУР.
Так, українська розвідка оприлюднила дані про 37 одиниць іноземного обладнання, яке використовує ворожий військово-промисловий комплекс, зокрема підприємство "Алмаз-антей", яке виробляє зенітне озброєння, та найбільший російський виробник танків та бронетехніки - "Уралвагонзавод".
Як зазначають українські розвідники, військова промисловість РФ залишається залежною від іноземного обладнання, зокрема верстатів із числовим програмним управлінням (ЧПУ).
Розрахунки переважно проводяться через "Банк ВТБ" та його філію в Шанхаї, платежі здійснюються у китайських юанях.
Китайські верстати оснащують німецькими та японськими системами числового програмного управління - Siemens, Heidenhain, Fanuc. Основна причина – загарбники мають досвід роботи саме із західним обладнанням, а більшість програм для проектування деталей створено під них.
За наявними даними, в РФ активно продовжується підготовка нових фахівців по роботі з системами Siemens, Heidenhain і Fanuc, тому перехід на інші поки що малоймовірний.
"Уралвагонзавод" та "Алмаз-антей" також використовують придбане до початку повномасштабного вторгнення обладнання виробництва Emco (Австрія), Grindex (Сербія), Hermle (Німеччина), Tos Celakovice (Чеська Республіка) та ін.
Читайте також на порталі "Коментарі" - на Заході розповіли, що не так із ударами ЗСУ по РФ.