У Китаї переписали історію: Сі Цзіньпін офіційно зрівнявся з Мао Цзедуном

Сі Цзіньпіна прирівняли до Мао Цзедуна, засновника комуністичного правління в країні, та Ден Сяопіна, головного архітектора економічного зльоту

Комуністична партія Китаю зробила прорив, який допоможе забезпечити його політичне майбутнє, – переписавши історію. Високопоставлені партійні керівники на закритому засіданні в Пекіні схвалили рішення про переоцінку 100-річної історії партії та закріплення Сі Цзіньпіна на офіційному небосхилі партійних лідерів, які визначають епоху. Цей крок підняв нинішнього керівника Китаю до рівня Мао Цзедуна, засновника комуністичного правління в країні та Ден Сяопіна, головного архітектора економічного зльоту. Як передає видання "Коментарі", про це пише "The New York Times".

Видання зазначає, те, що сталося є знаковим для китайської політики. Його заяви відіграють велику роль у перетрусі керівництва на з'їзді Комуністичної партії, який, ймовірно, відбудеться у 2022 році, коли пан Сі, найвпливовіший лідер Китаю за останні десятиліття, з'явиться на шляху до досягнення третього п'ятирічного терміну як генеральний секретар партії. Наразі у полі зору немає конкурента-лідера чи явного спадкоємця.

Рішення поставити Сі Цзіньпіна в одну шеренгу з історичними гігантами країни підкріпить його аргумент про те, що він єдиний лідер, здатний привести Китай до статусу наддержави. Китай відносно добре впорався з пандемією Covid-19, але він стикається з економічними ризиками через обтяжені боргами компанії і соціальний тиск з боку місцевої влади в міру старіння населення і недовіри з боку Сполучених Штатів та інших західних країн.

Претендуючи на третій термін у владі, як лідер партії, Сі Цзіньпін порушить схему перебування при владі всього на два терміни. У 2018 році Сі Цзіньпін розпочав сміливу силову гру, скасувавши обмеження терміну перебування на посаді президента, відкривши йому шлях до необмеженого керівництва Китаєм. Цей крок спростував поширені очікування того, що партія обмежувалася 10-річною межею перебування лідерів при владі.

Читайте також на порталі "Коментарі" - США та КНР не домовилися про подальше скорочення мит.