ПАРЄ відмовилася визнати Путіна терористом: у ВР заявили про "політичну цензуру"
Секретаріат ПАРЄ зазначив, що використання терміну "терорист" щодо глави держави вважається неприязним і недоречним у межах офіційних документів Асамблеї.
Секретаріат Парламентської асамблеї Ради Європи відмовився реєструвати поправку, запропоновану українським депутатом Олександром Мережком і ще трьома співавторами. Вона передбачала покладання на кремлівського диктатора Володимира Путіна відповідальності за численні терористичні акти проти мирних громадян. Про це сам депутат повідомив у коментарі для "Європейської правди" під час свого візиту до Страсбурга, надавши відповідні підтверджувальні документи.
Інцидент стався під час роботи над резолюцією "Зобов’язання Європи щодо справедливого та сталого миру в Україні", яку Парламентська асамблея Ради Європи планує розглянути в четвер.
Напередодні цієї зустрічі Олександр Мережко, разом з п’ятьма іншими українськими парламентарями та шведським депутатом Маркусом Віхелем, подав правку до цього документа, в якій пропонував визнати Путіна терористом, під керівництвом якого відбувалися численні терористичні акти проти мирного населення. Однак після публікації всіх пропозицій поправку Мережка включили в остаточний список.
"Європейська правда" отримала офіційну відповідь від секретаріату, у якій пояснюється відмова. Вони заявили, що використання терміну "терорист" щодо глави держави вважається неприязним і недоречним у межах офіційних документів Асамблеї.
Мережко зазначив, що секретаріат прийняв рішення без врахування юридичних аспектів терміну "терорист".
"Це юридичний термін, і для кожного міжнародного юриста зрозуміло, що саме він відображає суть дій Путіна. Крім того, Асамблея вже визнала Росію терористичним режимом", – підкреслив він.
Депутат також зазначив, що рішення секретаріату обмежує право парламентарів на вільне висловлювання.
"Секретаріат не має права визначати, що є образливим. Це повинні вирішувати депутати. І якщо моя поправка не буде прийнята, це буде частина демократичного процесу, але зараз ми бачимо політичну цензуру", – додав Мережко.
"Коментарі" вже писали, що комітет Парламентської Асамблеї Ради Європи не підтримав ініціативу української делегації, яка пропонувала внести до шкільних програм країн Європи вивчення Голодомору та інших геноцидів у рамках курсів з історії.