"Північний потік – 2" може отримати нове життя: що придумали у Європі

"Північний потік-2" є доповненням до першої гілки трубопроводу, що був введений Газпромом у 2011 році.

Газопровід "Північний потік-2" в Балтійському морі може отримати нове призначення. За інформацією, отриманою від урядових і промислових джерел, зокрема через Handelsblatt, розглядається можливість використання цієї частини трубопроводу для імпорту "зеленого" водню з Фінляндії до Німеччини та інших держав Балтійського регіону, повідомляє ЛігаБізнес.

Розгляд цього варіанту транспортування водню через "Північний потік-2" став одним із потенційних способів зміцнити поставки екологічно чистої енергії з Фінляндії до Німеччини та сусідніх країн.

Також існують припущення, що газопровід може бути використаний для транспортування природного газу з Росії після досягнення мирної угоди щодо ситуації в Україні. Це питання створює політичне напруження в Німеччині, особливо напередодні парламентських виборів. Однак, офіційний Берлін заявляє, що жодних намірів відновити роботу "Північного потоку-2" наразі немає.

Водночас за даними Handelsblatt уряд Німеччини не планує залишати майбутнє цього газопроводу невизначеним, оскільки на Берлін впливає нещодавнє судове рішення, яке змушує вирішити питання його подальшої експлуатації.

"Північний потік-2" є доповненням до першої гілки трубопроводу, що був введений Газпромом у 2011 році. Газопровід довжиною понад 1200 км прокладений по дну Балтійського моря, минаючи країни-транзитери, зокрема Україну, Білорусь, Польщу та інші держави Східної Європи та Балтії. На 100% належить Газпрому, а оператором є компанія Nord Stream 2 AG.

До початку повномасштабної війни в Україні серед партнерів Газпрому у цьому проєкті були такі європейські енергетичні гіганти, як британська Shell, австрійська OMV, французька Engie та німецькі Uniper і Wintershall. Вони разом фінансували будівництво газопроводу, поділивши витрати на 50% кожен. Загальна вартість проєкту оцінювалась у 10 мільярдів євро.

Раніше "Коментарі" писали, що міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто прокоментував заяви Москви про можливу атаку України на "Турецький потік". Він заявив, що будь-які дії, які ставлять під загрозу енергетичну безпеку, повинні розглядатися як порушення суверенітету.