"Потрібно трохи жорстокості": новий уряд Німеччини посилить тиск на ЄС через друга Путіна
Ще у 2018 році ЄС почав процедуру за статтею 7 проти Угорщини, через підозри у порушеннях основних цінностей та прав людини в країні.
Новий уряд Німеччини вирішив збільшити тиск на Європейський Союз, закликаючи додати більше "жорсткості" у ставленні до країн, які порушують основні принципи Союзу. Зокрема, йдеться, ймовірно, про Угорщину, зазначає Politico.
Консервативна фракція канцлера Фрідріха Мерца та Соціал-демократична партія (СДПН) домовилися вимагати від ЄС припинення фінансових виплат та позбавлення голосу для країн, що порушують основні цінності економічного та політичного союзу, такі як, зокрема, верховенство права.
Хоча Угорщина не згадується у проєкті коаліційної угоди, Politico переконане, що Будапешт є головним об'єктом критики, оскільки країну вже тривалий час звинувачують у:
· Порушенні демократичних стандартів;
· Обмеженні свободи медіа;
· Втручанні в незалежність суддів.
У проєкті коаліційної угоди учасники переговорів наголосили, що наявні механізми захисту, такі як судові розгляди щодо порушень, блокування фінансування та призупинення прав члена ЄС, зокрема права голосу в Раді ЄС, мають застосовуватися значно суворіше, ніж раніше.
Ще у 2018 році ЄС почав процедуру за статтею 7 проти Угорщини, через підозри у порушеннях основних цінностей та прав людини в країні. Однак цей процес затягнувся через політичні розбіжності серед держав-членів. У 2022 році Європейська комісія заблокувала 22 мільярди євро фінансування для Угорщини через занепокоєння щодо прав людини та незалежності судової влади в країні. Окрім того, ще однією проблемною темою стало зближення прем'єр-міністра Віктора Орбана з Москвою.
"Коментарі" вже писали, що Угорщина вимагає зняти санкції ЄС з російських олігархів Алішера Усманова, Дмитра Мазепіна та Михайла Фрідмана. Про це в інтерв'ю російському пропагандистському інформагентству РІА "Новости" заявив міністр закордонних справ країни Петер Сіярто.