Що змінили вибори в США: чи готовий тепер ЄС відправити військових до України
Брюссель готовий й надалі всіляко підтримувати український народ, проте відправляти військових не планує
Європейський Союз наразі не приймав жодних рішень щодо відправки військових в Україну за будь-яким мандатом. Як інформує портал "Коментарі", про це заявив речник ЄС Петер Стано, повідомляє Укрінформ.
Водночас спікер зазначив, що країни-члени ЄС не переглядали своєї позиції щодо надання Україні допомоги у її самообороні.
Він уточнив, що між країнами-членами тривають дискусії, "чи ми могли б просуватися у цій діяльності або поширити мандат цієї місії також на Україну".
Представник ЄС наголосив, об’єднана Європа підтримує Україну у її самообороні, і при цьому, безумовно, підтримує всі можливі зусилля на основі філософії справедливого миру для України". Це означає повагу до Хартії ООН, до міжнародного права, до суверенітету, територіальної цілісності та незалежності - усього, що працює для України. У цьому вимірі позиція не змінилася, саме такою є позиція ЄС.
Читайте також на порталі "Коментарі" - на фоні невизначеності з подальшою підтримкою у США тривожні новини починають надходити і з Європи. The Telegraph пише про те, що політична криза в Німеччині може призвести до того, що країна буде занурена у внутрішні проблеми та підготовку до виборів, тим самим послабивши підтримку України. Не все гладко із ще одним партнером – Великобританією. The Guardian пише, що відносини України з Великобританією помітно охололи після того, як у Лондоні змінився уряд у липні цього року і з того часу Київ нібито не отримує ракети Storm Shadow. Чи можуть бути це перші дзвіночки того, що у разі відмови Трампа продовжувати допомогу Україні у війні, Європа теж "умиє руки" і підштовхне Україну до переговорів із РФ у далеко невигідній позиції? Видання "Коментарі" із цим питанням звернулося до експертів.