Трамп вирішив погрожувати ЄС, а не Росії: що вимагає

Дональд Трамп загрожує ЄС і вимагає закуповувати у США більше нафти та газу

Фактично новообраний президент США Дональд Трамп поставив країни-члени Європейського Союзу перед фактом, або ті закуповують більше нафти та газу в Сполучених Штатах, або Вашингтон підніме мита. Як повідомляє портал "Коментарі", про це йдеться в матеріалі "Bloomberg".

"Я сказав Євросоюзу, що вони повинні компенсувати свій величезний дефіцит зі Сполученими Штатами шляхом великомасштабної закупівлі нашої нафти і газу. В іншому випадку це будуть ТАРИФИ назавжди!!!", - написав Трамп у своїй мережі Truth Social.

У публікації йдеться, що США – найбільший у світі виробник сирої нафти та найбільший експортер зрідженого природного газу. Покупці ЗПГ, включаючи ЄС та В'єтнам, вже говорили про закупівлю більшої кількості палива зі США, частково для того, щоб стримати загрозу мита.

Чиновники ЄС та держави-члени готуються до торговельного наступу з моменту перемоги Трампа на виборах минулого місяця. Блок був значною мірою захоплений зненацька у 2017 році, коли Трамп, посилаючись на проблеми національної безпеки у свій попередній президентський термін, запровадив мита на європейську сталь та алюміній. З того часу ЄС переосмислив свою торгову доктрину і розширив свій інструментарій, надавши йому низку можливостей протидіяти примусовим практикам.

"Ми добре підготовлені до можливості того, що з новою адміністрацією США все зміниться", - заявила міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок після зустрічі "Великої сімки" в Італії наприкінці листопада.

Міністр уточнила, якщо нова адміністрація США проводитиме політику "Америка насамперед" у секторах клімату чи торгівлі, то відповіддю ЄС буде "Європа єдина"".

Bloomberg нагадує, що минулого місяця голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляйєн висунула ідею про те, що імпорт зі США може замінити споживання блоком російського ЗПГ.

Автори матеріалу зазначають, що ЄС все ще готовий до можливості того, що він опиниться у торговельній війні із Вашингтоном. Новий антипримусовий інструмент ЄС посилює торговельний захист та дозволяє Єврокомісії запроваджувати тарифи чи інші каральні заходи у відповідь на такі політично вмотивовані обмеження.

Читайте також на порталі "Коментарі" - світ в Україні відкладається: яку ідею ЄС та НАТО сприйняли скептично.