У Вашингтоні назвали єдиний крок, який можке зробити Європа через дії РФ та США

Європейцям варто усвідомити, що геополітична реальність вже змінилася

Зі зміною адміністрації у Вашингтоні Росія відчула, що її позиції зміцнилися. У Кремлі вважають, що за нового президента США з'явився шанс "ударити в спину" Європі, скориставшись політичною нестабільністю на Заході. За таких умов Європейському Союзу, за словами американського політичного діяча Юрія Рашкіна, не залишається вибору — потрібно зміцнювати обороноздатність та збільшувати військову підтримку України. Про це він розповів в ефірі 24 Каналу.

Рашкін зауважив, що Європа опинилася між двох вогнів: з одного боку — агресивна позиція Росії, з іншого — непередбачувані дії США, які можуть змінити геополітичний баланс. Усе це, на його думку, грає на користь Москви.

Європейським лідерам слід діяти з холодною головою — стратегічно, але дипломатично виважено, враховуючи союзницькі зобов’язання в межах НАТО та ЄС. Водночас Рашкін підкреслив: Дональд Трамп, найімовірніше, не змінить своєї позиції, адже навіть відмовився підписати спільну заяву країн G7, де Росію офіційно називають агресором.

На тлі таких заяв навіть пролунала пропозиція від однієї з українських депутаток про розрив дипломатичних відносин зі США. Та, на думку Рашкіна, поспішати з радикальними кроками не варто. Натомість слід усвідомити нову політичну реальність: Вашингтон на чолі з Трампом дедалі більше симпатизує Москві, і обидві ці країни демонструють зростаючу ворожість до Європи.

"Очікувати, що Трамп раптом зміниться — марно. Він залишився тим самим, яким був завжди", — наголосив американський політик.

Рашкін переконаний: спільна мета Росії та частини американської політичної еліти — змусити Європу відмовитись від підтримки України. Деякі радники Трампа навіть відкрито стверджують, що без допомоги Заходу війна вже давно б завершилася.

Втім, Європа не поділяє цю позицію та продовжує стояти на своєму. І в умовах зростаючого тиску з боку як РФ, так і США, їй залишається лише один логічний сценарій — зміцнювати оборону й посилювати допомогу Україні.

"Коментарі" вже писали, що 16 квітня Генеральна асамблея ООН схвалила резолюцію, у якій прямо згадується збройна агресія Росії проти України. Водночас серед країн, що виступили проти документа, опинилися не лише Росія та її союзники, а й Сполучені Штати Америки.