Угорщина припиняє членство в МКС — Сіярто шокував заявою

Будапешт звинуватив організацію у політизованості і необ'єктивності

Угорський парламент офіційно проголосував за вихід країни з Міжнародного кримінального суду (МКС). Про це повідомив міністр закордонних справ Петер Сіярто.

"Сьогодні національні збори ухвалили рішення про вихід Угорщини з МКС. Ми більше не бажаємо залишатися в складі інституції, яка, на нашу думку, перетворилась на політизований орган і втратила свою об'єктивність та довіру", — заявив Сіярто.

Раніше, на початку квітня, стало відомо, що прем’єр-міністр Віктор Орбан уже підписав відповідне рішення. Примітно, що заява про вихід з МКС прозвучала на тлі візиту до Будапешта прем’єра Ізраїлю Беньяміна Нетаньягу. Згідно з нормами Римського статуту, країна-учасниця мала б затримати Нетаньягу за ордером МКС, однак Орбан публічно відмовився це робити.

Угорський лідер відкрито розкритикував МКС за рішення видати ордер на арешт Нетаньягу у зв’язку з підозрою у військових злочинах, скоєних в секторі Гази.

У свою чергу, Сполучені Штати відповіли санкціями проти представників Міжнародного кримінального суду. Під обмеження потрапив, зокрема, головний прокурор МКС Карім Хан, який раніше видав ордер на арешт президента РФ Володимира Путіна.

Американські санкції передбачають замороження активів осіб, включених до санкційного списку, на території США, а також обмеження на в’їзд для самих посадовців МКС і членів їхніх родин. Упродовж найближчих 60 днів міністр фінансів США, після консультацій із держсекретарем, має надати повний перелік таких осіб.

Нагадаємо, 12 лютого Рада нацбезпеки і оборони України ввела безстрокові санкції проти п’яти впливових осіб, серед яких Ігор Коломойський, Костянтин Жеваго, Петро Порошенко та Віктор Медведчук.

Портал "Коментарі" писав, що Міжнародний кримінальний суд (МКС) відреагував на введення санкцій з боку США та пообіцяв "продовжувати забезпечувати правосуддя".