Україна може залишися без відданого друга у Єврокомісії: що відбувається

Очільницю Єврокомісії критикують за фінансові зловживання й просування "зеленої" ідеології

Європейський парламент готується розглянути вотум недовіри президентці Єврокомісії Урсулі фон дер Ляєн, повідомляє Euronews.

Ініціатором цієї ініціативи став ультраправий депутат з Румунії Георге Піперя, лідер партії "Альянс за єдність румунів" (AUR), що входить до фракції "Європейські консерватори та реформісти" (ЄКР).

Минулого тижня Піперя подав прохання про вотум недовіри, яке спочатку підтримали 74 депутати. Хоча деякі з них відкликали підписи, кількість підписантів зросла до 79 — достатньо для розгляду питання у парламенті.

Причиною ініціативи стали викриття таємного листування фон дер Ляєн з генеральним директором Pfizer Альбертом Бурлою під час переговорів щодо закупівлі вакцин від COVID-19. Крім того, її звинувачують у можливому нецільовому використанні коштів після пандемії та у просуванні "зеленої політики" через фінансування неурядових організацій.

Президентка Європарламенту Роберта Мецола повідомила, що ініціатива відповідає Регламенту ЄП і буде обговорена 7 липня, а голосування відбудеться 10 липня у Страсбурзі. Для ухвалення вотуму недовіри потрібно 361 голос із 720.

Незважаючи на це, ймовірність підтримки недовіри низька. Піперя вважає, що більшість депутатів продовжить підтримувати фон дер Ляєн, хоча і має певні претензії до її політики. Однак він сподівається, що цей крок стане початком серії подібних ініціатив у майбутньому.

Як вже писали "Коментарі", віцепрем’єр та міністр національної оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш висловив стурбованість у зв’язку з тим, що Сполучені Штати тимчасово призупинили передачу боєприпасів і ракет Україні. Про це він заявив на пресконференції у Варшаві, підкреслюючи, що це рішення викликає тривогу як у Польщі, так і серед європейських союзників.