ЗМІ пишуть про рішення ЄС, яке може зруйнувати економіку України

Журналісти Politico вважають, що екологічний податок ЄС зруйнує економіку України

Європейський екологічний податок СВАМ у 2026 році коштуватиме українським виробникам мільйони. Цього вдасться уникнути лише в тому випадку, якщо буде проведено швидкі зміни. Але Україна має шанс відстрочити його запровадження, якщо вдасться до невідкладних заходів. Як передає портал "Коментарі", про це йдеться у статті Politico.

"У той час, як ЄС обіцяє фінансувати військові зусилля України, скільки б часу це не тривало, він також наполегливо просуває новий закон, який у нинішньому вигляді може виснажити понівечену війною українську економіку. Йдеться про податок, який ЄС планує запровадити на цілу низку" продукції вуглеродомісткого імпорту, зокрема, на залізо та сталь", - зазначає видання.

ЗМІ зазначає, відколи почалося повномасштабне вторгнення Росії, Україна, яка й так залежала від експорту до ЄС, стала ще більш прив'язана до постачання своєї продукції до Європи, оскільки чорноморські торгові шляхи були закриті через військову небезпеку. В результаті Україна отримає серйозний економічний удар у 2026 році, коли CBAM почне діяти, наголошує журналіст: країна може втратити $1,4 млрд.

"Однак, у законі про CBAM є пункт про форс-мажорні обставини - чи стихійне лихо - для виняткових обставин, і війна та військові дії підпадають під цю категорію. Але Брюссель не дав чітких сигналів, що запропонує Києву виключення з-під дії механізму" , - Зазначає Politico.

Читайте також на порталі "Коментарі" - Єврокомісія протягом двох тижнів може надати офіційну пропозицію щодо використання заморожених російських активів – на користь України (не виключено, що і на зброю). Раніше в США вже наголошували на важливості направити заморожені активи РФ (левова частка яких знаходиться в Європі) на підтримку України. При цьому, на думку глави Мінфіну США Джанет Йеллен, заморожені російські активи на суму 300 млрд дол і їхня конфіскація не зможуть замінити Україні допомогу від Сполучених Штатів, яка, на жаль, продовжує блокуватися трампістами. Як епопея з конфіскацією російських активів чи хоча б відсотків від них на користь України може розвиватись далі? Портал "Коментарі" із цими питаннями звернувся до експертів.