Чекав 2 роки: у Польщі українцеві, якому на роботі відірвало руку, дали не такий протез
Пристрій, на який робітник чекав 2 роки, не відповідає його потребам
В польській Нижній Сілезії, в районі міста Жарув громадянину нашої країни, який був зайнятий на виробництві з перероблення пластику, було відірвано руку. Його 2 роки годували обіцянками придбати протез, а коли його дали, то виявилось, що він йому не підійшов. Про це інформує InPoland.
Український громадянин Руслан Данкевич прибув до Польщі, щоб там знайти роботу в 2019 році. Він знайшов вакансію на виробництві, де переробляли пластик. Коли сталась біда, він якраз заміняв товариша. В процесі виробництва забилась труба. Робітник мав намір почистити механізми, але руку йому затягло до вентилятора. Так він залишився без руки і став інвалідом.
Коли він був в медичному закладі, посередник приїхав до нього з якимись документами. Потерпілий не ознайомився з ними, не знав, про що там йшлося, але, перебуваючи під дією знеболювального, поставив там свій підпис. Виявилось, що він сам виніс собі вирок, бо саме так визнав себе винуватим в нещасному випадку на виробництві.
Тепер українець знає, що на цих паперах стоїть підпис, що поставив перекладач, який ніби був в лікарні. Але він там не з’явився.
Польська агенція праці під приводом, що закінчився його термін перебування на польській території, примусила його повернутись до України. Вдома травмований лікувався власним коштом і витратив всі кошти, що заробив. Ні посередник з Польщі, ні роботодавець не поцікавились долею скаліченого українця.
Підлікувавшись, він знову поїхав на працю до сусідньої країни. Працював на тому самому виробництві, але з одною рукою йому довелось нелегко. Зараз він працює на іншій ділянці роботи – в стайні доглядає коней.
І турбує нагадуваннями про протез колишніх роботодавців, адже з їх вини став інвалідом.
В польській інспекції праці журналістам пояснили, що українець систематично не дотримувався правил безпеки.
Робітник таки домігся від фірми протеза, але він йому не підходить, бо швидше нагадує муляж і не відповідає потребам травмованого. Коштує він 80 тис. злотих.
Представники виробництва, де працював наш земляк, повідомили, що це придбання протезу не їх обов’язкове зобов’язання, а моральний обов’язок, проявлений до потерпілого.
Також від фірми зазначили, що Руслану Данкевичу пропонували в подальшому нове місце роботи. Зараз скалічений робітник накопичує докази, аби довести, що підпис під документом був ним поставлений під дією сильних знеболювальних препаратів. З того часу ні копійки матеріальної компенсації йому ніхто не виплатив.
Нагадаємо, що "Коментарі" інформували про те, що у Польщі п'яні молодики увірвалися в хостел, де живуть українці.