ЄС та Британія різко "дали задню" щодо важливої обіцянки Україні: про що мова
Західні союзники, замість направлення військових до України, зосередяться на збільшенні постачань боєприпасів Києву та підтримці розвитку українського оборонного сектору
Велика Британія та Європейський Союз вирішили відкласти плани щодо відправлення військових підрозділів до України після потенційного припинення вогню. Таке рішення стало наслідком провальних спроб США вплинути на мирне врегулювання та небажання Вашингтона надавати гарантії безпеки європейським військовим, пише The Telegraph.
Згідно з джерелами видання, країни Заходу переглянули наміри щодо розгортання тисяч військових у різних регіонах України. Причиною стала неефективність ініціатив адміністрації Дональда Трампа, який прагнув домогтися перемовин із Росією. Натомість учасники так званої "коаліції охочих" планують переключитися на підтримку України у затяжній війні — це, фактично, означає відмову від більш рішучих дій.
10 липня має відбутися онлайн-зустріч коаліції під головуванням прем’єра Британії Кіра Стармера та президента Франції Еммануеля Макрона. Очікується, що учасники обговорять нові шляхи підтримки України, включно з посиленням постачань боєприпасів, стимулюванням розвитку вітчизняної оборонної промисловості та відновленням енергетичної інфраструктури.
The Telegraph також зазначає, що ідеї про присутність західних військ у портах, містах чи на атомних електростанціях України були переглянуті раніше. Замість цього розглядається повернення до розміщення в країні інструкторів та навчальних місій для ЗСУ.
Портал "Коментарі" вже писав, що особи, які відкрито схвалюють удари Росії по територіальних центрах комплектування (ТЦК), належать до так званої категорії "ждунів", і ними мають опікуватися українські спецслужби. Таких людей можна знайти в будь-якому регіоні України — незалежно від того, чи це захід, центр або схід країни, заявив аналітик групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко.