Не лише Китай: хто у списку основних покупців російського газу

За інформацією Bloomberg, Європа все ще входить до списку основних покупців російського газу

Європа все ще бореться із Китаєм за звання головного покупця трубопровідного російського газу. Ця ситуація відбиває як успіхи, і невдачі Кремля. Як передає портал "Коментарі", про це пише "Bloomberg".

Зазначається, що навіть після багатьох раундів міжнародних санкцій Росія все ще постачає значні обсяги газу до окремих європейських країн. А цього року обсяги постачання фактично збільшилися. Водночас, Москва не уклала жодних нових угод, щоб прискорити зростання продажів до Китаю.

Згідно з розрахунками Bloomberg на основі потоків через Україну та газопровід "Турецький потік", з січня по червень обсяг постачань клієнтам у Європі досяг 14,6 мільярда куб. м. Це значно менше ніж річний обсяг продажів приблизно від 130 до 175 мільярдів куб. м у регіон, який спостерігався до повномасштабної війни. Однак це можна порівняти з 15,2 мільярдами кубометрів, які російський газовий гігант відправив до Китаю з початку цього року.

У розрахунку на місяць до 2024 року Європа та Китай почергово стали найбільшими покупцями російського трубопровідного газу. Після вторгнення більшість країн Євросоюзу шукали альтернативи російському газу. Наразі Норвегія постачає 30% газу блоку. Але для деяких країн, включаючи Австрію, Угорщину та Словаччину, "Газпром" залишається критично важливим і зростаючим джерелом. У першому півріччі постачання трубопроводами до регіону зросли більш ніж на 26%, якщо порівнювати з даними річної давності.

За словами журналістів, є ризик продовження цих потоків. Наприкінці 2024 року закінчуються контракти на транзит російського газу через Україну, але європейські чиновники ведуть переговори, щоб зберегти постачання.

У матеріалі йдеться, що Росія роками заявляла, що планує розширити продаж до Китаю. Однак у найближчому майбутньому ця азіатська країна не наблизиться до розміру європейського ринку "Газпрому", який був до вторгнення. До того ж середні ціни на східний експорт значно нижчі.

Читайте також на порталі "Коментарі" - буде ще більше грошей на війну: яка країна вирішила купувати дешеву російську нафту.