Макрон різко виступив проти плану Трампа щодо України: що відбувається

Франція зосереджується на розвитку власної оборонної промисловості, що є основною ідеєю Макрона.

У Європі набирає обертів нова ініціатива на підтримку України, спрямована на закупівлю озброєння, однак Франція вирішила не брати участі в плані придбання американських систем, повідомляє Politico.

Пропозиція, ініційована Німеччиною, передбачає спільні закупівлі озброєння зі США для потреб Збройних сил України. Така схема дозволяє уникнути відкритого протистояння всередині американського політикуму, зокрема ізоляціоністському крилу руху MAGA, і водночас надає президенту Дональду Трампу політичне виправдання.

Попри публічну підтримку генсека НАТО Марка Рютте, реальні домовленості формувались у Берліні, де канцлер Фрідріх Мерц провів консультації з союзниками, включаючи самого Рютте. Після перемовин Трамп погодився на таку форму співпраці, яка дозволяє зберегти його політичну риторику незмінною, але при цьому не виглядати противником допомоги Україні.

Низка країн – включаючи Німеччину, Великобританію, скандинавські держави та Нідерланди – вже дали згоду на участь у механізмі закупівель.

Франція, зі свого боку, ухилилася від участі. Париж, за словами місцевих чиновників, тримається стратегічної лінії на розвиток власного оборонного сектору, чого давно домагається президент Еммануель Макрон.

Україна, зі свого боку, наполягає на отриманні систем протиповітряної оборони, зокрема комплексів Patriot. Президент Володимир Зеленський зазначив, що вже досягнуто згоди з США, Німеччиною та Норвегією про майбутні постачання.

Нагадаємо, Угорщина відмовилась долучатися до фінансування закупівель американської зброї. Будапешт не надаватиме ані фінансової допомоги, ані військової техніки.

Раніше Трамп зволікав із рішенням, однак нещодавно процес отримав новий імпульс.

Як вже писали "Коментарі", навіть якщо США передадуть Україні далекобійні крилаті ракети типу Tomahawk, їхнє бойове застосування буде вкрай ускладнене через технічні та інфраструктурні обмеження. Про це розповів заступник керівника Головного управління розвідки Міноборони України Вадим Скібіцький в інтерв'ю The Guardian.