"Іншого виходу немає": у ФРН підтримали ідею про введення миротворців в Україну
Кізеветтер зазначив, що Німеччина має активно долучитися до цього процесу із «міцно оснащеними військами», адже відмовитись від цього було б безвідповідально.
У Німеччині висловилися за введення миротворців до України, вважаючи, що це є єдиним можливим варіантом. Про це заявив депутат Бундестагу від ХДС Родеріх Кізеветтер
Політик з питань безпеки вважає, що Німеччина, як одна з найпотужніших економік Європи, повинна зробити значний внесок у забезпечення миру та європейської безпекової архітектури. Він підкреслив, що не можна ігнорувати необхідність розміщення миротворців, зокрема солдат Бундесверу, в Україні після завершення війни.
Кізеветтер також зазначив, що Німеччина має активно долучитися до цього процесу із "міцно оснащеними військами", адже відмовитись від цього було б безвідповідально.
Він уточнив, що участь Німеччини має відбуватися у рамках ЄС та НАТО.
"Миротворчі сили є важливими й реалістичними, враховуючи обмежені ресурси Європи, коли їх можна інтегрувати в європейську та трансатлантичну систему безпеки, що включає НАТО. Адже ядерний захист також має стосуватися України", – додав він.
Нагадаємо, після виходу "вільних демократів" (СвДП) з коаліції, у Німеччині нині при владі знаходиться уряд меншості, сформований соціал-демократами (СДПН) та "зеленими". Канцлер Олаф Шольц, лідер СДПН, малоймовірно зможе знову очолити уряд, оскільки його партія навряд чи здобуде достатньо голосів для формування нової коаліції. ЗМІ також повідомляють, що шанси Шольца на переобрання значно зменшилися.
Натомість найбільша опозиційна партія ХДС/ХСС, за результатами опитувань, має більшу підтримку виборців, ніж інші політичні сили, і в разі формування коаліції лідер ХДС Фрідріх Мерц, ймовірно, стане канцлером. Мерц сам не відкидає можливість відправки миротворців в Україну, але лише за умови, що таке рішення буде ухвалене з урахуванням консенсусу з Росією.
Раніше портал "Коментарі" писав, що Україна та європейські союзники обговорюють можливість розміщення на лінії фронту миротворців після того, як буде укладена мирова угода.