Мерц зробив важливу заяву про відправку німецьких військ до України

Німеччина не відправить до України свою армію

Новий канцлер ФРН Фрідріх Мерц заявив, що питання відправки німецьких військовослужбовців до України для забезпечення миру наразі навіть не розглядається.

"Ми ще дуже далеко від припинення вогню. І ще далі — від мирної угоди", — зазначив Фрідріх Мерц.

Канцлер не виключив інші форми участі Німеччини у гарантуванні безпеки для України або в моніторингу дотримання умов можливого припинення вогню. Зокрема, йдеться про подальшу військову підтримку.

"Ми, звісно, можемо й надалі надавати потужну допомогу українській армії, зокрема зброєю, в координації зі США в межах спільних європейських зусиль. Існує низка можливостей для забезпечення надійного дотримання угоди про припинення вогню та подальшого мирного врегулювання", - сказав він.

Канцлер висловив сподівання, що оголошене Росією триденне перемир’я на 8–10 травня може бути продовжене. Водночас він наголосив, що це залежить виключно від рішення російського керівництва.

Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що віцепрезидент США Джей Ді Венс заявив, що адміністрація Дональда Трампа вважає надмірними російські вимоги на переговорах про припинення війни в Україні. "Я б не сказав, що росіяни не зацікавлені в пошуку рішення. Але зараз вони просять певний набір поступок. Ми вважаємо, що росіяни просять занадто багато", — заявив Джей Ді Венс. За словами Венса, Білий дім позитивно оцінює готовність України піти на 30-денне припинення вогню, однак відповідна ініціатива не знайшла підтримки у російської сторони.

Крім того, портал "Коментарі" розповідав, що українські біженці швидко втрачають бажання повертатися до України навіть після закінчення війни. Тривожні тенденції фіксує нове опитування, проведене у Польщі, повідомляє NV. Результати опитування свідчать, що лише третина українок, які зараз перебувають у Польщі, готові повернутись на батьківщину. Ще рік тому плани на повернення до України були у кожної другої біженки. Серед причин українки називають туманні повоєнні перспективи України та значно кращі можливості для подальшого життя у країнах Європи.