Німці підтримують миротворчу місію в Україні, але без участі своїх військових, - опитування
Опитування проводилося онлайн із 20 по 23 грудня, і в ньому взяли участь 2194 жителі Німеччини.
Більшість громадян Німеччини підтримують ідею розміщення міжнародних миротворчих сил в Україні за умови припинення бойових дій. Водночас переважна частина опитаних вважає, що до складу такого контингенту мають входити військові з інших країн, а не представники Бундесверу.
Згідно з даними опитування, проведеного інститутом YouGov для інформагентства dpa, розгортання миротворчих сил підтримують 56% респондентів. Проте лише 23% опитаних вважають, що німецькі солдати повинні брати участь у такій місії.
Водночас 33% висловилися проти участі військових ФРН у миротворчих зусиллях, а 19% принципово не підтримують ідею залучення миротворців загалом. Чверть опитаних залишилася без визначеної позиції щодо цього питання.
Опитування проводилося онлайн із 20 по 23 грудня, і в ньому взяли участь 2194 жителі Німеччини.
Тема миротворчої місії в Україні останнім часом активно обговорюється на міжнародній арені, особливо в контексті можливого припинення вогню між Україною та Росією. Водночас канцлер Німеччини Олаф Шольц зазначив, що наразі це питання передчасне, оскільки досягнення перемир’я виглядає малоймовірним у найближчій перспективі.
Шольц також наголосив, що введення миротворчих сил потребуватиме погодження з Росією, що додає складнощів до реалізації цієї ініціативи.
Колишній міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба висловив думку, що партнерам доцільніше інвестувати у постачання зброї для Збройних сил України, ніж витрачати ресурси на організацію миротворчих місій, які потребують тривалого часу для підготовки та узгодження.
Питання миротворців залишається дискусійним, адже воно порушує як технічні, так і політичні аспекти, пов’язані з конфліктом між Україною та Росією.
Портал "Коментарі" раніше писав, що участь німецьких миротворців у врегулюванні війни в Україні, за словами кандидата на пост канцлера Німеччини Фрідріха Мерца, можлива лише за згодою Росії. Лідер опозиційного Християнсько-демократичного союзу (ХДС) наголосив, що будь-яка миротворча місія повинна базуватися на міжнародно-правовому мандаті, який, на його думку, не може бути реалізований без підтримки Кремля.