Німеччина хоче мінімізувати залежність від російського газу: чому "Північний потік-2" викликає сумніви

Хабек хоче мінімізувати залежність від російського газу

Федеральний міністр економіки Роберт Хабек хоче зменшити залежність від російського газу.

"Ми повинні покращити провізію на наступну зиму", - сказав зелений політик газетам Funke-Mediengruppe і французькій газеті Ouest-France.

Геополітична ситуація змушує Німеччину "створювати інші варіанти імпорту та диверсифікувати постачання, включаючи інфраструктурні проблеми", – сказав Хабек.

Це політика безпеки.

"Ми повинні діяти тут і краще себе захистити. Якщо ми цього не зробимо, то станемо пішаком", – попередив міністр економіки.

Хабек продовжував критикувати, що ринок газу повністю дерегульований.

Водночас Хабек попередив про наслідки введення в експлуатацію газопроводу "Північний потік-2" у Балтійському морі: "Геополітично "Північний потік-2" не тільки збільшує залежність від російського газу, але й концентрує увагу на вразливому маршруті постачання", – сказав він.

"Північний потік-2" посилює потребу у диверсифікації постачання газу.

"Останні кілька тижнів і конфлікт на сході України посилили нашу стурбованість тим, що Росія також використовуватиме свої постачання газу проти німецьких інтересів", - заявив Хабек.

Якщо Росія атакує Україну, "можна уявити будь-які санкції, які підходять для того, щоб змусити Росію вийти", - сказав Хабек. Наразі ситуація складна, метою має бути деескалація.

"Водночас правильно, що США та Європейський Союз у великій згоді говорять: якщо Росія вторгнеться в Україну, вона заплатить за це високу економічну ціну", - наголосив міністр.

"Північний потік-2" нещодавно був у центрі дискусій про можливі санкції проти Росії. У федеральному уряді є різні позиції щодо трубопроводу. Зелені, зокрема, критично ставляться до проєкту, тоді як партнер по коаліції СДПН поки що відмовляється скасувати проєкт.

Як повідомляли раніше "Коментарі", у ЄС розповіли, що чекає на "Північний потік-2", якщо Росія вторгнеться в Україну.