Німеччина пообіцяла РФ пекло від України: гучна заява
Сьогодні проблема постачання Україні озброєння полягає не у фінансах, а в доступності та виробничих можливостях оборонної промисловості.
У найближчому майбутньому Збройні сили України отримають можливість здійснювати вплив на територію Російської Федерації за допомогою нового озброєння. Водночас конкретні типи систем і строки їх передачі залишаються засекреченими. Про це заявив заступник голови комітету з міжнародних справ Бундестагу та представник МЗС Німеччини Йоханн Вадефуль у коментарі для видання Zeit.
Він наголосив, що Україна має повне право захищати себе від збройної агресії з боку Росії, зокрема завдаючи ударів по військових об’єктах на території противника. Однак розголошення деталей постачань, за його словами, може бути використано Кремлем.
"Ми не збираємось через ЗМІ повідомляти Путіну, які саме системи ми передаємо Україні", — підкреслив Вадефуль.
Він також уточнив, що головною перепоною у процесі переозброєння України наразі є не фінансування, а обмежена доступність сучасного озброєння та обсяги виробництва в українських і європейських оборонних компаніях.
Німеччина, яка від початку повномасштабної війни послідовно підтримує Україну, вже передала значну кількість озброєння: зенітно-ракетні комплекси Patriot, системи ППО IRIS-T, танки Leopard 2, бронетехніку, військові автомобілі, боєприпаси й інше спорядження.
У 2025 році, згідно з оголошеними планами, Берлін виділить на військову підтримку України 9 мільярдів євро. Частина цієї суми піде на придбання далекобійної зброї, яка значно розширить можливості ЗСУ щодо вогневого ураження цілей на глибині противника.
Втім, у червні в Міноборони Німеччини виник скандал — було виявлено нестачу майже одного мільярда євро, призначеного саме для допомоги Україні. Незважаючи на запевнення міністерства, що "все під контролем", німецькі парламентарі вимагають пояснень.
Як вже писали "Коментарі", російський літній наступ на українському фронті знову зіткнувся з серйозними проблемами — ключовим бар'єром стали водні перешкоди, зокрема річки, які російська армія не в змозі ефективно подолати. Про це йдеться у свіжому матеріалі американського видання Forbes.