Шольц знайшов нову причину для скорочення допомоги Україні: що відомо
Політик рішуче відкинув ідею скорочення бюджетних витрат на соціальні програми, інфраструктуру та місцеві органи влади для фінансування поставок зброї Києву.
Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що країна не може збільшувати свою допомогу Україні за рахунок зменшення фінансування внутрішніх потреб. Зокрема політик рішуче відкинув ідею скорочення бюджетних витрат на соціальні програми, інфраструктуру та місцеві органи влади для фінансування поставок зброї Києву та наголосив на потребі знайти альтернативні джерела фінансування. Про це повідомляє DW.
Шольц зазначив, що не підтримує ідею зменшення пенсійних виплат, скорочення фінансування місцевих органів влади чи зниження інвестицій в інфраструктуру, такі як залізниці і дороги, з метою знайти кошти для військової допомоги Україні. Він підкреслив, що для цього потрібно шукати додаткові фінансові ресурси.
Журналісти зауважують, що суперечки щодо бюджетних витрат стали основною причиною розпаду коаліції, відомої як "світлофор", що призвело до урядової кризи і оголошення дострокових виборів у Німеччині, запланованих на лютий цього року.
Раніше повідомлялося, що міністр закордонних справ Анналена Бербок та глава оборонного відомства Борис Пісторіус пропонували збільшити бюджет на додаткові 3 мільярди євро (приблизно 2,9 мільярда доларів США) для термінового постачання зброї Україні. Цю ініціативу планували реалізувати до виборів у Бундестаг, що мають відбутися 23 лютого. Проте канцлер Шольц заблокував ці пропозиції, що призвело до затримки у наданні додаткової військової допомоги.
Попри це, міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус 13 січня спростував чутки про те, що Олаф Шольц заблокував пропозицію щодо виділення 3 мільярдів євро на додаткову військову допомогу Україні. Він запевнив, що рішення щодо фінансування ще очікується. За час війни Німеччина стала найбільшим донором військової допомоги Україні після США.
Портал "Коментарі" вже писав, що канцлер Німеччини Олаф Шольц відреагував на заяви обраного президента США щодо територіальних претензій до інших країн, зокрема Данії, якій належить Гренландія. Німецький лідер провів пряму паралель між Трампом та російським диктатором Путіним.