У Мерца урвався терпець щодо Фіцо і Трампа: канцлер ФРН звернувся з ультиматумом

На думку канцлера, Європа має тиснути на Росію, щоб змінити курс Путіна й відкрити шлях до переговорів

Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц публічно закликав Словаччину та її прем'єр-міністра Роберта Фіцо припинити блокування 18-го пакету санкцій ЄС проти Росії. Відповідну заяву він зробив на Конференції з відновлення України в Римі, повідомляє The Guardian.

Мерц нагадав, що Україна продемонструвала готовність до переговорів із Росією задля досягнення справедливого миру, проте сама РФ не проявляє подібних намірів і щодня продовжує агресивні дії. Канцлер підкреслив: обов’язок Європи — посилити тиск на Кремль, щоб змінити плани Путіна та змусити його до дипломатії.

"Наш сигнал чіткий: ми не відступимо", — наголосив Мерц.

У своїй промові канцлер також звернувся до американського політикуму та особисто до президента Дональда Трампа. Він закликав США залишатися єдиним фронтом із Європою у підтримці глобальної стабільності:

"Ми маємо спільну мету — захищати світовий порядок. Ми на одному боці — залишайтесь з нами", — заявив німецький лідер.

Торкнувшись теми післявоєнного відновлення, Мерц порівняв ситуацію з досвідом Німеччини після Другої світової. За його словами, модель українського Фонду розвитку бізнесу багато в чому нагадує повоєнні інструменти, які використовувались для відбудови Західної Німеччини.

Він підкреслив, що низка механізмів того періоду може бути актуальною й зараз.

"Історичні паралелі не завжди точні, але деякі принципи залишаються дієвими", — сказав Мерц.

Крім того, канцлер анонсував активізацію співпраці в оборонно-промисловій сфері та підтвердив підтримку членства України в Європейському Союзі.

"Ми беззастережно підтримуємо вступ України до ЄС", — підсумував він.

Словаччина продовжує блокувати нові санкції, зокрема через незгоду із планами ЄС щодо припинення імпорту російського газу. Після приходу до влади Роберта Фіцо Братислава дедалі частіше озвучує проросійські меседжі, посилаючись на "національні економічні інтереси". Подібну позицію стабільно займає й Угорщина.

Як вже писали "Коментарі", у 2024 році загрози для національної безпеки Чехії досягли одного з найвищих рівнів за останнє десятиліття — основною причиною стала активізація діяльності Російської Федерації.