Армії Великобританії вистачить на півроку, якщо вона воюватиме так, як Україна
Збройні сили Британії скорочуються, незважаючи на 6-відсоткове збільшення та утримання
Солдати звільняються із Збройних сил Великобританії страшними темпами, незважаючи на підвищення зарплати влітку. Про це пише видання The Telegraph.
Вперше в історії Британії на тисячу жителів припадає лише двоє військовослужбовців.
За рік до жовтня Збройні сили залишили 15 119 осіб. З них 7778 були зараховані як "добровільний відтік", тобто ті, хто вирішив піти за власним бажанням.
Сили набрали трохи більше 12 000 особового складу за той же період, що призвело до чистого скорочення армії.
Солдати звільняються, незважаючи на спроби уряду зупинити кризу найму, підвищивши зарплату на 6 відсотків.
Міністерство оборони Британії у липні оголосило про збільшення, найбільше для сил за 22 роки, а також про утримання виплат, намагаючись зберегти кадри.
Проте останні дані свідчать про те, що збільшення може бути недостатнім, і, незважаючи на це, новобранці залишаються одними з найгірше оплачуваних державних службовців у Британії.
Опитування Збройних сил, опубліковане в травні, показало, що задоволені базовою оплатою в армії на найнижчому рівні за всю історію. Лише 32 відсотки сказали, що вони задоволені своєю зарплатою. Це опитування проводилося перед підвищенням зарплат уряду.
Армія, Військово-Морські та Військово-повітряні сили переживають кризу найму кадрів протягом останніх кількох років, у той час як державна бюрократія роздулася.
Чисельність державної служби, яку було суттєво скорочено під час прем’єр-міністра Девіда Кемерона, тепер вперше в чотири рази перевищує чисельність британських збройних сил. Ці цифри свідчать про те, що Британія намагається спорядитися під час наростання конфлікту по всьому світу.
Аль Карнс, міністр оборони та колишній Королівський морський піхотинець, сказав, що армія може бути "витрачена" всього за шість місяців , якщо вона бере участь у великій сухопутній війні в стилі України.
У ніч на суботу Джон Хілі, міністр оборони , надіслав різдвяне послання до 900 британських військовослужбовців, які служать в Естонії, яка межує з Росією.
Він сказав: "Наше британське розгортання в Естонії демонструє нашу непохитну відданість НАТО та безпеці Європи, зберігаючи нашу безпеку вдома та сильну за кордоном. Наша присутність тут є потужним сигналом нашим союзникам і супротивникам: Великобританія готова захищати своїх союзників і відстоювати наші спільні цінності цілий рік".
Очікується, що нова адміністрація США Дональда Трампа захоче набагато більших витрат на оборону від європейських членів НАТО.
Повідомляється, що новообраний президент може вимагати від більшості держав-членів Альянсу витрачати 5 відсотків ВВП на оборону. Поточна ціль НАТО становить 2 відсотки, і з 32 країн-членів лише 23 перевищують цей поріг.