Країни групи Веймар+ зробили сильну заяву: на що може розраховувати Україна

Глави МЗС європейських держав приєдналися до заклику України до негайного та всеосяжного 30-денного припинення вогню

За підсумками зустрічі у Британії міністрів закордонних справ низки європейських країн офіційний Лондон опублікував спільну заяву щодо України та євроатлантичної безпеки. Як повідомляє портал "Коментарі", повідомлення оприлюднив британський уряд.

Зазначається, що саміт відбувся у Лондоні 12 травня, і у ньому брали участь глави МЗС Франції, Німеччини, Італії, Польщі, Іспанії, Великобританії та Верховний представник Євросоюзу. В даному випадку йдеться про країни групи "Веймар+", яка була створена взимку цього року як відповідь на зміну політики Вашингтона щодо війни РФ проти України.

На Даунінг-стріт за підсумками саміту подали спільну заяву європейських міністрів. Воно стосується, зокрема, зусиль щодо припинення вогню в Україні, тиску на РФ для завершення загарбницької війни, гарантій безпеки та подальшої підтримки Києва.

В оприлюдненому резюме вказується, що країни з групи "Веймар+" підтвердили свою солідарність з українським народом, а також "наше співчуття жертвам нещодавніх нападів з боку Росії та нашої повної підтримки безпеки, суверенітету та територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів".

Глави МЗС обговорили, як надалі активізуватимуть зусилля Європи щодо підтримки України "у її поточному захисті від агресивної війни Росії".

"Україна має бути впевнена у своїй здатності і надалі успішно протистояти російській агресії за нашої підтримки", - наголошується в заяві.

На переконання європейських чиновників, сильне українське військо буде "життєво необхідним".

"Ми домовилися працювати з Україною над ініціативами щодо зміцнення українських збройних сил, відновлення запасів боєприпасів та обладнання та подальшого зміцнення промислового потенціалу", - передали на Даунінг-стріт.

Також представники країн групи "Веймар+" заявили, що прагнуть надійних гарантій безпеки для України.

"Це включає вивчення створення коаліції повітряних, сухопутних та морських сил підтримки, яка могла б допомогти створити впевненість у будь-якому майбутньому світі та підтримати відновлення збройних сил України", - зазначається у спільній заяві.

Читайте також на порталі "Коментарі" – навіщо Путіну зустріч у Стамбулі: чи чекати на прорив.