У Британії знайшли кладовище новеньких електрокарів на мільйони: їх утилізують
У Британії на міській дорозі покинули 9 новеньких електрокарів із заводськими наклейками
У Ноттінгемі, просто біля дороги, залишили напризволяще дев’ять абсолютно нових електрокарів американського бренду Fisker — загальною вартістю від £278 000 до £520 000. Це сталося після того, як компанія, яка планувала скласти конкуренцію Tesla, оголосила про банкрутство в червні 2024 року.
Бренд Fisker не зміг досягти запланованих обсягів продажів свого флагманського SUV Ocean, а постійне падіння акцій нижче $1 змусило компанію припинити торги на Нью-Йоркській біржі.
У Британії з грудня 2023 по червень 2024 року було зареєстровано 419 таких електромобілів, дев’ять з яких нині стоять покинуті у районі Мідлендс — припарковані обабіч малолюдної дороги, поряд із живоплотами. За різними оцінками, вартість моделей Ocean на британському ринку коливалася від £30 900 до £57 900.
Ці електрокари належали локальному дилеру Premium Central Performance and Prestige Cars, який мав угоду з Fisker про дистрибуцію на території Великої Британії. Після банкрутства бренду дилер звернувся до ліквідаторів ще у жовтні, повідомивши про своє рішення припаркувати машини на публічній дорозі, адже він більше не мав права зберігати чи продавати ці авто.
Таким чином компанія формально "позбулася відповідальності" за транспорт. Проте місцева влада Ноттінгема попередила, що у разі тривалого перебування машин на узбіччі, їх можуть утилізувати. У березні міська рада видала семиденне попередження про примусове вивезення авто, але станом на середину квітня всі дев’ять електрокарів усе ще залишалися на місці — деякі навіть із заводськими наклейками, захисними чохлами та документами всередині.
Ця історія — лише верхівка айсберга. Інші близько 400 власників Fisker Ocean у Британії, які отримали авто з грудня 2023 року, нині стикаються з реальною загрозою залишитися без обслуговування та гарантії. Чимало з них уже скаржилися на серйозні технічні проблеми — від відмови гальм до стрімкого розрядження акумулятора та самовільного відкривання вікон.
Один із власників, Кевін Малліґан, розповів The Telegraph, що "злякався за власне життя", коли його Ocean Extreme з відмовленими гальмами викотився на перехрестя. Попри обіцяну дальність ходу у 440 миль, автомобіль проїжджав удвічі менше. За його словами, спроби звернутися по допомогу оберталися розчаруванням — працівників звільняли один за одним, сервісу фактично не існувало.
Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що продажі компанії "Тесла" у Європі почали різко падати.