У Великій Британії розкопали руїни давньоримського поселення

Перші поселенці прибули до Блекграундса близько 400 р. до н.е.

В англійському графстві Нортгемптоншир під час розкопок перед початком будівництва швидкісної залізниці археологи виявили давньоримське поселення. Про це повідомляє міжнародне агентство CNN. Місце, відоме як Блекграундс досягло свого піку популярності як багатий римський ринок та торгове місто у IV столітті нашої ери. Про те, що на цьому місці колись стояло римське село, люди знали з XVIII ст. Але лише зараз археологи виявили унікальні знахідки. Свідчення вказують на те, що римське село Чіппінг-Уорден було заселене задовго до того, як римляни справді прибули на англійську землю.

Перші поселенці прибули в Блекграундс близько 400 р. до н.е., і протягом наступних кількох сотень років село залишалося маленьким. Ситуація змінилася IV столітті нашої ери, коли римляни почали різко розширювати територію.

Дослідники виявили різноманітну суміш римських предметів, у тому числі урни для кремації, іграшки, скляний посуд, ювелірні вироби тонкої роботи та понад 300 монет римського карбування. Вони також знайшли кайдани, які використовувалися для в'язнів чи рабів. На цьому місці могли бути ливарні цехи металу, гончарні печі або піч для випікання хліба.

Нагадаємо, у передмісті китайського міста Чженчжоу археологи виявили руїни "загубленого" міста, вік якого становить близько 5 300 років. Дослідники, вивчивши високі архітектурні стандарти руїн, а також керамічні вироби, прикраси та кістки, знайдені на місці розкопок, заявили, що ця територія була "величезним поселенням". Це місце свого часу виконувало функції столиці якогось стародавнього королівства, яке вчені назвали "Хелос" через те, що воно розташоване в центрі нинішнього району Хело, де стікаються річки Хуанхе і Лохе. Дослідники зазначили, що руїни цього стародавнього міста відносяться до середньої та пізньої епох культури Яншао, яка вважається раннім періодом формування китайської цивілізації.