В Британії заговорили про стратегічну помилку США: що вже накоїв Трамп

Глава МЗС Британії застеріг нову адміністрацію США від скорочення міжнародної допомоги

Наміри президента США Дональда Трампа різко скоротити бюджет на міжнародну допомогу можуть стати "великою стратегічною помилкою". Це рішення може призвести до того, що Китай посилить свій глобальний вплив. Як інформує портал "Коментарі", таку думку висловив міністр закордонних справ Великої Британії Девід Леммі, пише The Guardian.

Топ-дипломат Великої Британії нагадав, що Лондон вже мав подібний досвід злиття Департаменту міжнародного розвитку з Міністерством закордонних справ. Цей крок став серйозним ударом по "м'якій силі" Британії в країнах, що розвиваються, та за їх межами. Під час візиту до Києва Леммі зазначив у коментарі Guardian, що Лондон витратив роки на те, щоб "розплутати цю стратегічну помилку.

Видання зауважило, що вже звільнено тисячі співробітників USAID. Програми агентства закривають по всьому світу – зокрема в Україні. Йдеться про різні проєкти – від програм реабілітації ветеранів до роботи незалежних ЗМІ та антикорупційних ініціатив. Вони фактично зупинилися за одну ніч.

"Ми зробимо все можливе, щоб пом'якшити ці рішення, але очевидно, що Сполучене Королівство не має ресурсів, доступних Сполученим Штатам", – наголосив Леммі.

Читайте також на порталі "Коментарі" - в Україні очікують візит спецпредставника США з питань України та Росії Кіта Келлога. Про підготовку до візиту розповів керівник Офісу президента України Андрій Єрмак, пише видання Associated Press.

За його словами, Келлог відвідає Київ після Мюнхенської конференції з безпеки приблизно наприкінці лютого.

За даними видання, намагаючись пришвидшити роботу нової адміністрації США, українці планують надати Келлогу “повну та реальну інформацію” про ситуацію на полі бою, поточні мобілізаційні зусилля та стан доставки озброєння та техніки.

“Я вважаю, що важливо, щоб ми пройшли ці консультації та переговори до того, як в адміністрації (Трампа) будуть якісь плани. Тому що наша позиція полягає в тому, що неможливо мати і буде великою помилкою мати будь-які плани без участі України в підготовці цього плану”, - зазначив Єрмак.