На Заході дізналися, чому Мелоні називають "шепотушкою" Трампа

Мелоні вміє «зашепотіти» всі проблеми і змусити Трампа бути привітним господарем

Прем’єрка Італії Джорджа Мелоні, яку у Вашингтоні зустріли з особливою теплотою, прагнула запевнити Дональда Трампа в єдності їхніх політичних поглядів. Під час офіційної зустрічі в Білому домі, де колишній президент США назвав її своєю "подругою", яку "всі люблять і поважають", Мелоні заявила: попри певні розбіжності в торгівлі, сторони єдині у баченні світу.

"Ми належимо до однієї цивілізації. Це не просто географія – це цінності, які я хочу зміцнювати", – сказала Мелоні, виступаючи впевненою англійською з легким акцентом. Вона запропонувала нове поняття – "західний націоналізм", як основу для співпраці.

На тлі похвали з боку Трампа, італійська лідерка наголосила: попри розбіжності між США та Європою, настав час сідати за стіл переговорів і шукати спільні рішення.

48-річна Мелоні, яку називають "шепотушкою Трампа" в Європі, вже бувала в його резиденції у Флориді — Мар-а-Лаго, а також була єдиною лідеркою з Європи, запрошеною на його інавгурацію в січні.

У Білому домі вона, здається, мала заспокійливий ефект на Трампа. Під час зустрічі він традиційно розкритикував Джо Байдена, главу ФРС Джерома Павелла за "занадто високі" ставки, суддів, які блокують його міграційні ініціативи, але загалом поводився як привітний господар.

Однак, як відзначає The Guardian, динаміка змінилася, коли італійський журналіст звернувся до Мелоні рідною мовою. Прем’єрка явно не зраділа: здавалося, ніби ідея "західної єдності" вимагала говорити англійською. Попри це, вона відповіла, хоча її мова тіла виказувала напругу.

Коли американський журналіст запитав, про що йшлося, Трамп раптово втрутився: "Ні, зачекайте. Я хочу почути, що вона сказала".

Перекладачка пояснила, що Мелоні запитали, як вона ставиться до того, що Трамп звинувачував Зеленського у війні в Україні. Прем’єрка вирішила відповісти особисто — обережно, без зайвих подробиць, обмежившись запевненням, що Італія збільшить внески до НАТО.

Трамп, у свою чергу, заявив: "Я не звинувачую Зеленського", але при цьому зазначив, що "не в захваті від того, як розвивалася ситуація", і висловив невдоволення "всім, хто був залучений". Усі стріли, як завжди, були спрямовані на Байдена.

"Якби я був президентом, цієї війни не було б", — сказав Трамп. Водночас жодного негативного слова не пролунало на адресу Путіна. Навпаки, Трамп додав: "Я намагаюся його зупинити".

Зеленський, який отримав широку підтримку Заходу за стійкість у протистоянні агресії, у цьому діалозі не почув нічого на свою користь. "Я не кажу, що він винен. Але я не думаю, що він показав себе як сильний лідер. Я не фанат", — резюмував Трамп.

Цей момент, відзначає видання, чітко окреслив, наскільки змістився центр тяжіння західної політики з поверненням Трампа до влади — і навіть для Мелоні він виявився дещо дискомфортним.

"Та далі знову заговорили про міграцію — і шепіт знову запанував у кімнаті", - підсумувало видання.

Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, які неприйнятні заяви зробив Трамп під час зустрічі з Мелоні.