Вулкан Етна на Сицилії почав раптове виверження в останніх променях сонця (відео)

Вулкан почав виверження несподівано та здивував сильною вибуховою активністю та викидами лави

На Сицилії почалося виверження вулкану Етна. Хоча вулкан і є постійно діючим і зазвичай не представляє загрози для місцевого населення, сьогоднішнє виверження виявилося несподіванкою для науковців та простих людей. Про це повідомляє італійський портал ANSA.

"Це виверження є дуже сильним і має надзвичайну вибухову активність із викидами високої хмари лавового попелу, яка плине на Південь. З того ж гирла виходить потік лави, який зруйнував одну зі сторін кратеру. Спостерігається також пірокластичний потік уздовж західної межі долини Бове", - йдеться у повідомленні.

За даними Італійського інституту геофізики та вулканології, обсерваторія Етни зареєструвала різке підвищення вулканічної активності о 16:10 за місцевим часом (17:10 за київським часом).

Одразу після цього вибухи спровокували викид лави із утворенням величезної та дуже щільної хмари попелу, лавовий попіл та лапіллі вкрили на кілька сантиметрів села довкола вулкану Етна.

У Катанії міжнародний аеропорт оголосив про надзвичайну ситуацію та терміново припинив свою роботу через стовбур диму та попелу висотою більше кілометру, який у темряві унеможливлює видимість і загрожує безпеці польотів.

Для довідки: пірокластичний потік - це небезпечна суміш високої температури, що складається з вулканічних газів, попелу, уламків порід та утворюється під час виверження вулкану. Його швидкість може сягати 700 км на годину, а температура - до 800 градусів Цельсію. Лапіллі - багатоформені шматки пористої лави, яка застигла у повітрі, мають невеликий розмір - від горошини до горіха.

Останнє зафіксоване виверження вулкану Етна відбулося менше місяця тому. "Коментарі" повідомляли про те що виверження відбувалося усю ніч і не становило жодної небезпеки для людей на острові.