Закликав Україну здатися та оспівував велич Росії: найскандальніші заяви Папи Франциска про війну
Понтифік закликав українців підняти"білий прапор"
21 квітня у віці 88 років після тривалої хвороби помер Папа Римський Франциск. В Україні його діяльність часто оцінювали неоднозначно — переважно через суперечливі заяви щодо війни.
Понтифік не раз висловлював позиції, які викликали хвилю критики з боку українського суспільства. Зокрема, Франциск пропонував Україні "підняти білий прапор" — на його думку, такий крок нібито свідчив би про мужність і дозволив би зберегти людські життя. Багато хто сприйняв це як заклик до капітуляції.
Ще раніше, у серпні 2023 року, понтифік звернувся до російської молоді із закликом не відмовлятися від спадщини "великої Росії", згадуючи Петра I та Катерину II. Ці слова викликали шквал критики, після чого у Ватикані пояснили, що йшлося лише про культурну спадщину, а не підтримку імперських амбіцій.
У 2022 році Папа назвав загиблу доньку російського пропагандиста Дарію Дугіну "невинною жертвою", що також викликало обурення в Україні.
У березні 2024 року Франциск підтримав пропозицію президента Туреччини Ердогана щодо мирного посередництва і знову згадав про необхідність переговорів. Тоді ж пролунала фраза про "хоробрість білого прапора", яку в Україні сприйняли вкрай негативно. У відповідь президент Зеленський закликав Папу утриматися від "віртуального посередництва між агресором і жертвою".
Попри критику, Франциск періодично закликав світ не забувати про Україну. Так, 21 квітня 2024 року він висловив підтримку "стражденній та мученицькій Україні". У різдвяному зверненні 2024 року Папа знову закликав до діалогу та "мужності для відкриття шляхів миру".
На початку 2025 року понтифік провів онлайн-зустріч з українською молоддю, де закликав залишатися патріотами, не втрачати надію та будувати мир не помстою, а діалогом.
Портал "Коментарі" писав, що у неділю, перебуваючи з візитом у Ватикані, віцепрезидент США Джей Ді Венс провів коротку зустріч з Папою Римським Франциском. Ця розмова відбулася на тлі напруженості між ними, викликаної розбіжностями у поглядах щодо міграційної політики адміністрації Трампа.