Байден на прощання підсовує Україні свиню: проти чого категорично виступає

Байден категорично проти того, щоб запросити Україну в НАТО

Україна висловлює готовність до суттєвих поступок заради якнайшвидшого вступу до НАТО, однак у самому альянсі є щонайменше три країни, які виступають проти її членства. Про це повідомляє французьке видання Le Monde.

За даними видання, на заваді вступу України стоять США, Німеччина та Угорщина. Один із неназваних дипломатів наголосив, що членство Києва в НАТО викликає "неспокій у багатьох союзників".

Поки такі країни, як Франція та Велика Британія, активно підтримують надання Україні запрошення до альянсу, президент США Джо Байден поки відмовляється схвалити цей крок. Le Monde також зауважує, що можливий наступник Байдена, генерал Кейт Келлог, у своєму плані врегулювання конфлікту між Росією та Україною пропонує відкласти членство Києва в НАТО на невизначений термін в обмін на мирну угоду з Росією.

На думку експертів, припинення вогню навряд чи означатиме негайний вступ України до НАТО. Водночас у Європі тривають дискусії щодо створення альтернативних безпекових механізмів для України. Йдеться про формування структури на базі ЄС або коаліції європейських країн.

Колишній заступник генерального секретаря НАТО Каміль Гранд припустив можливість розгортання військової місії під європейським командуванням, яка б включала 10–15 країн. За його словами, така операція має бути масштабною, надійною та серйозно сприйматися Росією. Участь Франції та Великої Британії як ядерних держав значно посилила б вплив цієї ініціативи.

Наразі Україна продовжує шукати підтримку своїх західних партнерів для забезпечення довгострокової безпеки, водночас стикаючись із труднощами на шляху до НАТО. Європейські країни прагнуть знайти альтернативні рішення, які б допомогли гарантувати безпеку Києва в умовах триваючого конфлікту.

Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що 7 країн проти членства України в НАТО.