Рютте про закінчення війни: Україна повинна иметь якомога сильніші позиції на переговорах
Володимир Зеленський зазначав, що спочатку хотів би отримати від обраного президента США Дональда Трампа гарантії, а потім розпочинати переговори з росіянами.
Позиції України після того, як вона прийме рішення сісти
за стіл переговорів з Росією, повинні бути якомога сильнішими. Це є основою
глобального геополітичного контексту, заявив на засіданні у форматі "Рамштайн"
генеральний секретар НАТО Марк Рютте.
"Глобальний контекст полягає в тому, що ми маємо вивести Україну в найкраще можливе становище. Щоб одного разу, коли з ініціативи України розпочнуться переговори про те, як вирішити цей конфлікт, вони будуть у найкращій позиції для цього", - сказав Рютте.
Очільник Північноатлантичного альянсу зазначив, що за підсумками переговорів важливо переконатися, що досягнута угода буде вигідною. Оскільки у разі відсутності таких досягнень, за цим будуть уважно спостерігати Китай, Північна Корея, Іран і Росія.
"Весь світ дивиться. Отже, ми маємо переконатися, що Україна опинилася в найкращому становищі. І не варто забувати, що тут на кону геополітичний контекст", - підкреслив генсек НАТО.
Як відомо, поки що Україна та Росії не ведуть мирних переговорів. Попри це у західній пресі все частіше можна побачити повідомлення про нібито перспективу початку діалогу вже цього року. Підставою для таких припущень стало, серед іншого, повернення Дональда Трампа до Білого дому. Республіканець заявляв, що хотів би початку переговорів між Києвом і Москвою.
Водночас в Україні наголошують, що повернуться за стіл переговорів лише за сильнішої позиції. При цьому Київ не відкидає шлях дипломатії. Глава держави Володимир Зеленський зазначав, що спочатку хотів би отримати від обраного президента США Дональда Трампа гарантії, а потім розпочинати переговори з росіянами.
Портал "Коментарі" писав, що президент України Володимир Зеленський в інтерв'ю американському журналісту Лексу Фрідману заявив, що першочергово переговори щодо завершення війни мають відбутися з новообраним президентом США Дональдом Трампом. Лише після цього можливі перемовини з Росією.