Що буде за 4-5 років: чому Рютте б’є на сполох та говорить про неготовність НАТО

Генсек закликав лідерів продовжувати посилювати оборону

Сьогодні країни-члени НАТО безпосередньо не беруть участь у жодному військовому конфлікті. Тож їм нічого не загрожує, однак Альянс не готовий до того, що буде за чотири-п'ять років. Це потрібно визнати. Як інформує портал "Коментарі", із такою заявою на Concert Noble у Брюсселі виступив генеральний секретар Північноатлантичного Альянсу Марк Рютте.

Генсек нагадав, що НАТО вже збільшило оборонні видатки та продовжує посилювати свої військові спроможності.

"З усім цим наше стримування хороше - поки що. Але мене турбує завтрашній день. Ми не готові до того, що буде через чотири-п'ять років. Небезпека рухається до нас на повній швидкості. Ми не повинні дивитися в інший бік. Ми повинні зустріти її обличчям до обличчя: те, що відбувається в Україні, може статися і тут", – зазначив Марк Рютте.

Він закликав перейти до мислення воєнного часу, бо інакше країни-члени Альянсу не перебуватимуть у безпеці, незалежно від результату війни. Він додав, що Москва готується до тривалого протистояння із Україною та Заходом - про це свідчать переведення російської економіки на військові рейки і співпраця з Китаєм, Іраном та Північною Кореєю.

Читайте також на порталі "Коментарі" - у нових реаліях витрачати 2% ВВП на власну оборону вже замало. Країнам НАТО доведеться підняти мінімальну планку оборонних витрат до 3% ВВП. Про це пише Bloomberg.

Автори матеріалу зазначають, що Альянс планує встановити для кожної країни обсяги озброєнь, які вони повинні мати – танки, літаки, боєприпаси, системи ППО тощо. І саме для досягнення цільових показників країнам НАТО, ймовірно, доведеться підвищити цільову планку видатків на оборону до 3% ВВП, кажуть офіційні особи, з якими на умовах анонімності поговорили журналісти.

Також видання "Коментарі" повідомляло - українці висловилися, чи підтримують приєднання до НАТО за моделлю Західної Німеччини.