У НАТО не визначилися щодо швидкого вступу України: все ще думають дві ключові країни
За інформацією ЗМІ, в НАТО не визначилися щодо швидкого вступу України через позицію США та Німеччини
Серед союзників НАТО залишаються розбіжності щодо швидкого вступу України до Альянсу. Всьому винні позиції США та Німеччини, які наполягають, щоб процес визначався умовами, а не політичними міркуваннями. Як передає портал "Коментарі", про це пише "Euractiv" із посиланням на двох дипломатів НАТО.
Видання зазначає, що всередині блоку не вщухають дискусії, оскільки члени Альянсу досі не дійшли єдиної думки щодо того, чи є реформи, викладені в оновленій Річній національній програмі, умовами, за яких Україна може вступити до НАТО, чи вони є інструментом для наближення Києва до Альянсу, розповіли кілька дипломатів НАТО.
За словами одного з них, це означає, що коли умови щодо виконання реформ, які НАТО погодить з Україною, будуть виконані, можна буде обговорювати питання про членство.
Інші співрозмовники видання заявили, що програма реформ не містить переліку умов, а є "покажчиком" чи "інструментом" для відстеження прогресу та інформування лідерів країн Альянсу.
Водночас, зазначають у публікації, опис сфер реформ, як правило, залишає членам НАТО простір для маневру, оскільки вони не прив'язані до суворої оцінки прогресу, а скоріше висловлюють свою політичну думку.
Як зазначає видання, із меншою кількістю деталей для перевірки виконання умов також виникає ризик того, що реформи ніколи не будуть достатніми, і це ускладнить надання зеленого світла для вступу.
Ще один дипломат НАТО заявив, що навіть якби війна з РФ закінчилася завтра і Україна виконала всі умови, перелічені в плані реформ, члени НАТО все одно мали б дати згоду на запрошення, що може бути важким процесом.
Читайте також на порталі "Коментарі" - Столтенберг розповів, до чого настав час готуватись Україні.