Ердоган зробив підніжку Путіну: що насправді відбувається у Сирії

Ердоган вирішив скористатися підходящим моментом

Активізація бойових дій у Сирії – це насамперед і більшою мірою гра Туреччини. Таку думку в ексклюзивному інтерв'ю нашому порталу висловив експерт із міжнародної політики в Українському інституті майбутнього Ілія Куса.

"Я не бачу тут жодних інших слідів. Розморозка фронту була очікуваною в якомусь сенсі, оскільки неврегульованість конфлікту означає, що він рано чи пізно спалахнув би черговими бойовими діями", - вважає експерт.

Ілля Куса зазначає, що Туреччина має три цілі. Перша – це розширення контролю лояльних Анкарі угруповань на півночі, щоб посилити їхні позиції і потім їх інтегрувати у повоєнну Сирію політично та військово за аналогією з "ДНР" та "ЛНР". Так як це Росія у нас намагалася зробити до 2022 року. Друга мета - це ліквідація курдського автономного анклаву або анклаву на півночі, північному сході Сирії, що під шумок Туреччина зараз і робить, завдаючи ударів, у тому числі по позиціях сирійських курдів. Їм потрібна буферна зона до 30 км, яку колись показував Ердоган на своїх картах, і турки наразі отримали можливість реалізувати цей план. І третя мета Туреччини – це посилити свої переговорні позиції з Москвою та Вашингтоном, тим більше, перед приходом Трампа до влади. Це потрібно Анкарі для того, щоб потім позиціонувати себе як одного з ключових стейкхолдерів у післявоєнній Сирії, маючи під контролем значну частину Північної Сирії. Плюс, встигнувши створити паралельні протодержавні структури на північних територіях і, переозброївши лояльні їм угруповання, турки зможуть відігравати роль одного з ключових переговорників щодо долі Сирії в післявоєнний період. Це завжди було довгостроковими інтересами Туреччини, щоб зацементувати свій вплив у регіоні.

На думку експерта, наступ бойовиків на Алеппо відкриває Туреччині можливості досягти своїх цілей.

"Я не думаю, що Туреччина має ключову мету – це повалення влади в Дамаску. Туреччині це ніколи особливо не було цікаво. Тим більше після того, як закінчилися активні бойові дії. Я схиляюся до того, що головна мета – це посилити переговорні позиції через створення позиції сили. Тобто через силовий тиск, що турки зараз і намагаються зробити. Башара Асада, зараз зайняті іншими речами. Тому було логічно це зробити саме зараз, коли нема кому допомагати сирійській армії, а їй самостійно досить складно захищатися", – прокоментував Ілія Куса.

Читайте також на порталі "Коментарі" - чи РФ РФ перекидає війська з України до Сирії: в ГУР зробили заяву.