Президентка Мексики вчинила із Трампом так, як світові лідери бояться навіть подумати
Президентка Мексики категорично відмовила Трампу, хоча він дуже настійливо пропонував їй «допомогу»
Президентка Мексики Клаудія Шейнбаум повідомила, що відхилила пропозицію Дональда Трампа про введення американських військ до Мексики для боротьби з наркокартелями. За її словами, під час однієї з телефонних розмов Трамп запропонував допомогу американської армії, однак вона відповіла категоричною відмовою.
Заява Шейнбаум пролунала на тлі публікації Wall Street Journal, у якій йдеться про напружену телефонну розмову між двома лідерами в середині квітня. У матеріалі зазначено, що Трамп намагався переконати Шейнбаум дозволити американським силам активніше діяти проти наркокартелів, які виробляють і транспортують фентаніл до США.
У Білому домі підтвердили, що президент США працює з мексиканською владою задля безпеки кордону, однак наголосили на збереженні "спільної загрози" з боку наркокартелів, яких раніше було визнано іноземними терористичними організаціями. "Президент чітко дав зрозуміти: Мексика повинна робити більше у боротьбі з цими бандами, а США готові посилити співпрацю", — заявив речник Ради національної безпеки США.
Сам Трамп у нещодавньому інтерв’ю виданню The Blaze підтвердив, що пропонував допомогу Мексиці, але отримав відмову. Він також заявив: "Так не може тривати далі. Мексика дуже боїться картелів, а ми хочемо їй допомогти".
Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що президент США передає під контроль військових територію біля кордону з Мексикою.