У Польщі визнали: Україна має право на розчарування

Будапештський меморандум мав би забезпечити Україну гарантіями безпеки, однак його грубо порушила Росія, яка почала війну.

Очільник Міністерства закордонних справ Польщі Радослав Сікорський заявив, що Україна має право розчаруватися через те, що сьогодні не дотримуються гарантії незалежності та недоторканності її кордонів, які містяться в Будапештському меморандумі 1994 року.

Радослав Сікорський перед зустріччю голів МЗС країн НАТО у Брюсселі відповів на питання щодо альтернатив членству в НАТО. За його словами, Україна, маючи гіркий досвід Будапештського меморандуму, не погодиться на інші варіанти, ніж повноправне членство в НАТО.

"Стороною виступала передусім Росія, яка отримала чи не третій у світі ядерний арсенал в обмін на надані Україні гарантії незалежності та непорушності кордонів. Крім того, підписантами були США, а також, певною мірою, Франція, Китай і Велика Британія. Так, Україна має право на розчарування тим, що сьогодні ці гарантії не дотримуються", - сказав Сікорський.

Будапештський меморандум – це міжнародна угода, підписана у 1994 році між Україною, Росією, США та Великою Британією. Цей документ мав гарантувати безпеку Україні в обмін на відмову від ядерної зброї, яку вона успадкувала після розпаду Радянського Союзу.

Згідно з меморандумом, підписанти зобов'язалися поважати незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України. Вони також обіцяли утриматися від застосування сили проти України. Однак його умови були грубо порушенні Росією, яка у 2014 році анексувала Кримський півострів та почала війну на Донбасі, а у 2022 здійснила повномасштабне вторгнення в Україну.

Раніше портал "Коментарі" повідомляв про сім країн, які проти членства України в НАТО.

Також "Коментарі" писали про реакцію Польщі на дозвіл США для України бити по території РФ.