В Польщі існує дві великі групи українських жінок-біженок: скільки з них планує повернутись в Україну
Одні українські жінки-біженки ставляться до Польщі як до тимчасового притулку, тоді як інші мають великі надії залишитись в країні.
Польські дослідники з Університету Національної Освітньої Комісії в Кракові провели нове дослідження, щоб з’ясувати, які зміни відбулись в українських жінок-біженок за два роки повномасштабного вторгнення Росії. Виявилось, що половина українок бажає повернутись в Україну після закінчення війни.
За результатами досліджень 42% українок планують повернутись додому. Приблизно стільки ж біженок хоче залишитись у Польщі на деякий час або назавжди.
Серед варіантів, через які українські біженці можуть повернутись в Україну найпопулярнішим був закінчення війни – 67%. Наступним у списку була високооплачувана робота в Україні – 38%, усунення корупції та любов до України – по 31%, а також вищий рівень життя в Україні - 28% та бажання жити і розвиватися в Україні 27%.
Керівник дослідження професор Пьотр Длугош заявив, що за майже два роки серед українських біженок відбулись деякі зміни.
Серед найбільших проблем, з якими стикають біженки українські жінки вказали відсутність чітких планів та розлука з близькими, які залишились в Україні – по 60%. Другим у списку виявилась відсутність достатніх фінансів для життя у Польщі – 40% та незнання польської мови – 35%.
Професор Пьотр Длугош зауважив, що серед українських жінок-біженок можна виділити дві основні групи.