В Польщі існує дві великі групи українських жінок-біженок: скільки з них планує повернутись в Україну

Одні українські жінки-біженки ставляться до Польщі як до тимчасового притулку, тоді як інші мають великі надії залишитись в країні.

Польські дослідники з Університету Національної Освітньої Комісії в Кракові провели нове дослідження, щоб з’ясувати, які зміни відбулись в українських жінок-біженок за два роки повномасштабного вторгнення Росії. Виявилось, що половина українок бажає повернутись в Україну після закінчення війни.

За результатами досліджень 42% українок планують повернутись додому. Приблизно стільки ж біженок хоче залишитись у Польщі на деякий час або назавжди.

Серед варіантів, через які українські біженці можуть повернутись в Україну найпопулярнішим був закінчення війни – 67%. Наступним у списку була високооплачувана робота в Україні – 38%, усунення корупції та любов до України – по 31%, а також вищий рівень життя в Україні - 28% та бажання жити і розвиватися в Україні 27%.

Керівник дослідження професор Пьотр Длугош заявив, що за майже два роки серед українських біженок відбулись деякі зміни.

"Біженки від війни стали самостійними, живуть на орендованих квартирах, краще знають польську, працюють і активніше борються з психічними проблемами, які часто виникають", – сказав Длугош.

Серед найбільших проблем, з якими стикають біженки українські жінки вказали відсутність чітких планів та розлука з близькими, які залишились в Україні – по 60%. Другим у списку виявилась відсутність достатніх фінансів для життя у Польщі – 40% та незнання польської мови – 35%.

Професор Пьотр Длугош зауважив, що серед українських жінок-біженок можна виділити дві основні групи.

"До нашої країни ставляться як до гарного притулку, ці люди схильні відокремлюватися, вони мають фінансові можливості і не так часто віддають своїх дітей до польських шкіл, а також не вивчають мову. Як тільки закінчиться війна, вони покинуть нашу країну. Друга група покладає надії на нашу країну, має намір залишитися в ній, вивчає мову, віддає дітей до польських шкіл і працює чи шукає роботу", – каже автор дослідження.

Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що в Норвегії скандал через українських біженців.
Також "Коментарі" писали, що в Польщі вбили матір трьох дітей з України.